WC Kabinlerde Talebe Göre Depolu, Deposuz, Engelli WC Kabin Çözümleri

WC Kabinlerde Talebe Göre Depolu, Deposuz, Engelli WC Kabin Çözümleri
10 Kas
Paylaş

Günümüzde etrafımızda pek çok tuvalet bulunmaktadır. Çoğu insan bu seyyar tuvaletlerin yerini çok fazla bilmezler. Çünkü belediyeler tarafından wc kabini modelleri satın alınarak şehrin belirli kesimlerine konumlandırılmaktadır. Öte yandan bu kabinler depolu ve deposuz olabilmektedir. Şehrin içerisinde bulunan bu yapılar, toplumun bu yöndeki ihtiyacını tatmin edici bir biçimde gidermektedir. Bunların yanı sıra bu kabinlerin oldukça fazla kullanım alanı bulunmaktadır. Şehir içerisinde genellikle deposuz modeller kullanılır çünkü hali hazırda bir su şebekesi bulunmaktadır. Depolu modeller ise daha çok suyun iletilemediği alanlarda kullanılmaktadır. Söz konusu tuvalet olunca su büyük bir önem kazanmaktadır. Çünkü her tuvaletten sonra temizlik yapmak gereklidir. Bu açıdan tuvaletlerin üzerinde bulunan su depoları bu konuda oldukça tamamlayıcıdır. Peki bu yapılar daha başka nerelerde kullanılmaktadır. İşte sizler için bu konuyu derinlemesine araştırdık ve kaleme aldık.

WC ve Duş Kabinlerinin Kullanım Alanları

Günümüzde tuvalet olarak kullanılan kabinler oldukça fazla yerde kullanılmaktadır. Fakat oldukça fazla kullanıldığı alanlarda mevcuttur. Duş ihtiyacı için kullanılan yapıların kullanım alanları ise oldukça farklıdır. Bu hususta bu yapılarda izolasyon çalışmaları da yapılmalıdır ki sıcak su ile duş alan birisinin üşümemesi gerekmektedir. Yalıtım konusunda kullanılan malzemelerde oldukça kalitelidir. Duvarlarda EPS strafor kullanılmakta fakat duvarlarda hali hazırda sandviç panel teknolojisi ile üretilmektedir. Bu teknolojinin ismi duvarın görünüşünden kaynaklanmakta ve iki panel arasına yerleştirilen izolasyon malzemesi sonucunda üretilmektedir. Oldukça sağlam ve etkili bir yalıtım sunmaktadır. Ayrıca bu malzeme sayesinde hem hafif hemde yangına dayanıklı olurlar. Bizlerde bu yapıların kullanıldıkları alanları sizler için aşağıda derledik.

1) Site Girişleri

Site girişleri için tuvalet ihtiyacı için yapılan yapıları pek görmemekteyiz çünkü bu tarz tuvalet ihtiyacı için kullanılan yapılar bekçi kabini modellerine bitişik yapılır. Çünkü tamamen bekçi ve güvenlik görevlilerinin kullanımına tahsis edilmiştir. Bu tarz yapılarda görev yapan kişiler ve memurlar, görev gereği yerlerinden çok fazla ayrılamazlar. Bu sebepten ötürü bu tarz yapılar ile birleştirilen tuvalet alanları bulunmaktadır. 

2) Otopark Girişleri

Otopark girişlerinde de durum site girişlerinden çokta farklı değildir. Bu tarz alanlarda dinamik olarak sürekli bir insan veya araç trafiği bulunmaktadır. Bu sebepten ötürü bu tarz alanlarda görev yapan memurlar, görev yerini terk edemezler. Böyle bir durum söz konusu olunca da pratik çözümler kazanmak anlamında tuvalet ihtiyacı için tasarlanan yapılar ile iç içe konumlandırılmıştır. Böylece içeride görev yapan memurun tuvalet ihtiyacı, görevini yerine getirmesine mani olmayacaktır.

3) Açık Hava Etkinlikleri ve Konserler

Yurt dışında organize edilen tomorrowland gibi aktivitelerde bu tarz yapılar oldukça fazla kullanılmaktadır. Keza ülkemizde de çadır kurulabilen müzik festivalleri oldukça fazla bir şekilde yapılmaktadır. Bu tarz organizasyonlarda tuvalet ihtiyacı için bu yapılar sayıca fazla satın alınarak kullanılmaktadır. Keza bu tarz organizasyon şirketleri en iyi hizmeti vermek adına bu yapılardan fazla satın alarak birkaç farklı organizasyonda kullanmaktadır.

4) Şantiyeler

Her şantiyede bulunması gereken bir yapıdır. Çünkü ister haftanın yedi günü yirmi dört saati işin durmadığı şantiyeler olsun isterse de belirli mesai saatleri içerisinde çalışmanın sürdüğü şantiyeler olsun her işçinin tuvalet ihtiyacı olmaktadır ve bu yapılar bu ihtiyacın karşılanması için oldukça işlevseldir. Ayrıca taşınabildiği için şantiyedeki çalışma bitince farklı bir çalışma alanına taşınabilir. Çalışmanın sürekli devam ettiği şantiyelerde ise ekstra olarak duş alanı olmalıdır ki bedensel iş yürüten çalışanların iş sonrası rahatlaması ve temizlenmesi gerekmektedir. Böylece çalışanların her iki ihtiyacı da karşılanmış olur.

5) Madenler

Ülkemizdeki madenler, çalışanlar açısından oldukça zorlu bir çalışma alanlarıdır. Tüm madenlerde işçilerin iş bitiminde duş alması elzemdir. Çünkü toz ve partiküller çalışma kıyafetlerine yapışmakta ve oldukça zor çıkmaktadır. Bu sebepten ötürü etkili sular ile en azından bir iki dakika duş alarak üzerindeki tozlardan arınabilirler. Ayrıca tuvalet ihtiyacı da bu tarz alanlarda oldukça fazla bulunur. Bu yapılar sayesinde maden gibi zorlu şartlarda çalışan işçilerin duş ve tuvalet ihtiyaçları çözümlenebilmektedir.

6) Sivil ve Askeri Kamp Alanları

Sivil ve askeri kamp alanları terimi oldukça geniş bir alanı kapsamaktadır. Bu alanlar askeri karakollar olabilirken, ücretli sivil kamp alanları da olabilmektedir. Bunların yanı sıra belediyelerin halka hizmet için sunduğu halk plajları gibi alanlarda olabilir. Kısacası bu yapılar hemen hemen her alanda kullanılabilir. Tuvalet ve duş ihtiyacının bulunduğu her alanda bu yapılar çözüm olabilir. Sizlerde avantajlarla dolu bu yapılardan satın almak isterseniz müşteri temsilcilerimizle görüşebilirsiniz,

Diğer Yazılar