Konteynerlerde Bir Şey Muhafaza Edilebilir Mi?

 Konteynerlerde Bir Şey Muhafaza Edilebilir Mi?
05 Ara
Paylaş

Günlük hayatın içerisinde pek çok farklı yapı görmekteyiz ve millet olarak çok farklı yapı kullanım alışkanlıklarımız bulunmaktadır. Bu hususta yeni yeni konteyner modellerde hayatımıza girmektedir. Bu hususta milletce yapılar üzerinde en çok dikkat ettiğimiz husus yalıtımdır. Yalıtım hususunda pek çok farklı malzeme de bulunmaktadır.

Yapıların bazıları seyyar veya kalıcı ticarethaneler olabilmektedir. Konteynerlerde bu amaçlar doğrultusunda bazen kullanılabilmektedir. Hali hazırda ticarethane veya depo olarak kullanılan yapılarda bulunmaktadır. Bu hususta kullanım çeşitliliği oldukça çoktur. Bazı kullanıcılar yapının bir kısmını ticarethane bir kısmını ise depolama alanı olarak kullanmaktadır.

Gıda işleyen ticarethanelerde ise bazen küçük küçük iç istasyonlar kurularak üretim yapılmaktadır. Bu hususta yerden bağımsız olan ticarethaneler bu yapıları oldukça fazla kullanmaktalar. Bu yapıların içerisinde gerekli soğutma veya ısıtma sistemleri kurulduğunda içerisinde pek çok şey muhafaza edilebilir. Bu kullanım tarzına daha çok depolama alanı kullanımı diyoruz. Bu açıdan içerisinde gerekli sistemlerin bulunması gerekmektedir. Aksi halde yalnızca kullandığınız ürünleri istiflediğiniz bir alana dönüşür. Soğuk hava deposu olarak kullanımda ise ekstra yalıtım yapılması gerekmektedir. Bu tarz ihtiyaçlarınızı üreticinize bildirerek daha detaylı yardım alabilirsiniz.

Konteynerlerin Özellikleri Nelerdir?

Konteynerler, pek çok amaç doğrultusunda kullanılmaktadır. Ticarethane olarak kullanım bunlardan bir tanesi olsa da ev, mescit, ofis hatta garaj olarak dahi kullanılabilmektedir. Bu hususta oldukça sade bir yapısı bulunmaktadır. Bu açıdan kullanıcılarına dış ve iç mimarı hususunda özgür kılmaktadır. Bu yapılar tam ihtiyaca hizmet eden ve çözümleyen yapılar olarak karşımıza çıkmaktadır.

Günlük hayatın içerisinde de oldukça fazla gördüğümüz bu yapılar dışında yapılarda bulunmaktadır. Söz konusu yapılardan birisi de güvenlik kabini modelleridir. Bu tarz ürünler bu yapılardan farklı olarak sandviç panel teknolojisi ile üretilmektedir. Bu panel teknolojisi basit mana da iki panel arasında izolasyon malzemesinin konumlandırılması ile oluşmaktadır. Birbirine geçen bir duvar sistemi bulunur. Böylece yapı tamamiyle mevsim koşullarına karşı yalıtılmış olur. Bütün yapılarda kullanılan izolasyon malzemeleri benzerlik göstermektedir. Bu hususta duvarlar içerisinde izolason malzemesi olarak EPS strafor kullanılmaktadır. Bu malzeme oldukça etkili bir yalıtım sunduğu için dünya genelinde kullanılan bir malzemedir. 

Tavan bölümünde daha farklı malzemeler kullanılmaktadır. Konteynerlerin tavanlarında cam yünü kullanılmaktadır. Her iki malzeme de oldukça etkili bir yalıtım sunar. Böylece tüm yapı ısı yalıtımlı olmuş olur. Bu yapılarda çatı bölümü tek başına istek üzerine yapılmaktadır. Fakat birden fazla yapı birleştirilirse çatı yapılması önerilmektedir. Pencereler ise standart olarak beyaz renk çift cam PVC pencereler kullanılmaktadır. Kullanılan çatı malzemesi ve pencereler sayesinde tüm yapı da sıvı ve ses yalıtımı sağlanmakta ve böylece yapı tümünde ses, sıvı ve ısı yalıtımı sağlanmaktadır. Bütün malzemeler birbirini tamamlayan malzemeler olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bu tarz prefabrike olarak üretilen yapılarda hali hazırda standart olarak belirlenen malzemeler kullanılmaktadır. Hal böyle olunca üreticilerin geneli alıcıların ve kullanıcıların özel malzeme isteklerine de cevap verebilmektedir. Böylece daha amaca yönelik yapılar üretilmektedir. Sizlerde dayanıklı ve uzun ömürlü yapılardan satın almak isterseniz müşteri temsilcilerimizle görüşebilirsiniz.

Diğer Yazılar