Günlük hayatın meşgalesi arasında çevremizde pek çok yapı görmekteyiz. Kabin çeşitleri ise yeni yeni yapılan binalarda ve otopark gibi yapıların ön tarafında dikkatimizi çekmektedir. Kabin gibi ürünler betonarme muadillerine göre daha çok talep görmektedir. Çünkü kabinler daha uygun fiyatlıdır.

Kabin ürünlerinin üretiminde sektörde lider olan tek marka Tetay Yapı gelmektedir. Çünkü Tetay Yapı olarak, ürettiğimiz kabin modelleri son teknoloji üretim sistemleri kullanılarak üretilmektedir. En kullanışlı kabin ürünlerimiz arasından ön plana çıkanlardan bir tanesi panel kabin modelleridir. Bu kabinler sade tasarıma sahip hemde uygun fiyatlı bir seçenek olarak üretilmektedir. Öte yandan son teknolojiyi yakalayan üretim sistemlerimiz ile birlikte kabin ürünleri oldukça sağlam ve uzun ömürlü olmaktadır. Böylece uygun kabin fiyatları kısa zaman içerisinde amorti edilebilmekte ve kullanıcılar tarafından çokça tercih edilmektedir.

En kaliteli kabin ürünlerimizin genel olarak kullanım amaçları, bir memurun veya bir güvenlik görevlisinin sert mevsim ve kötü çevre koşullarından etkilenmeden görevini etkili bir biçimde yerine getirmesi uygun bir ortam sağlayan ve içerisindeki personeli kötü çevre ve mevsim koşullarından koruyan yapılardır. Bu açıdan baktığımızda bu kabinler oldukça dayanıklıdır. Ayrıca kabin fiyatları bakımından oldukça ekonomik çözümlerdir. Bunların yanı sıra Tetay Kabin, kabin modelleri üretimi alanındaki tam 17 yıllık tecrübesi ile en kaliteli kabin üretiminde lider konumda yer alır.  

Ülkemizin iklim koşullarına baktığımızda, çoğunlukla dört mevsimi yaşayan bir ülkeyiz. Aynı zamanda ülkemizin bazı bölümleri bazı mevsimleri daha uzun süreli olarak yaşamaktadır. Keza ülkemizin Güneydoğu bölümü yılın çok uzun süreli kış mevsiminde geçirmektedir. Ülkemizin daha batı kesimleri ise yılın çok az kısmını kış mevsimi içerisinde geçirir. Karadeniz bölgesi’ne baktığımızda aşırı yağış alan bir bölge olduğu görülmektedir. Ülkemizin mevsim koşulları sebebiyle kabinler üretilirken, dört mevsim koşulları dikkate alınmıştır. Tüm kabin modelleri ağır mevsim koşulları da göz önünde bulundurularak ekstrem hava şartlarına karşı da dayanıklı üretim yapılmaktadır.

En Çok Tercih Edilen Kabin

Kabin özellikleri arasında en önemli avantaj sağlayan özelliği ise üretilen bütün panel kabin modelleri, yerli üretimdir. Bu sayede yerli üretici yerli tüketicileri anlamakta ve ihtiyaçlarına maksimum seviyede cevap vermektedir. Yerli üreticilerimizin önemini tüm halkımız ile birlikte yaşadığımız Covid-19 pandemisi sonucunda anlamış olduk. Pandemi döneminde gördük ki bazı ürünler yurt dışından ülkemize tedarik edilemedi. Yerli üretim ile kalbin alanındaki sorunların önüne geçilmesi amaçlanmaktadır.

En kullanışlı kabin modelleri üreterek yerli markaların ve tüketicilerin ihtiyaçlarını en iyi şekilde anlayıp, üretim yapmaktayız. Kabinler özelinde baktığımızda, en hafif ağırlığı 220 kilogramdan başlayarak, 500 kilograma kadar ulaşabiliyor. 

Kabin özellikleri oldukça fazladır. En önemli özelliği ise bu kabinlerin sandviç panel ile üretiliyor olmasıdır. Bu sayede ekstrem mevsim koşullarında, sandviç panel ile yapı içerisindeki iklimin korunması sağlanmaktadır. En kaliteli kabin modelleri için en kaliteli yalıtım malzemeleri kullanmaktayız. Böylece tüm ürünlerimiz oldukça kalitelidir. Sandviç panel teknolojisi sayesinde sert mevsim koşullarında dahi ısıtma ve soğutma maliyetlerinizden tasarruf sağlayabilirsiniz. Bu açıdan baktığımızda ise yine bu yapıların fiyatları daha ekonomik kalmaktadır.

Sandviç panel teknolojisi sayesinde, ürünlerimizin kullanıcı markalara sağladığı avantajlar bitmiyor. Ürünlerimizin üretiminde kullanılan kaliteli malzemeler sayesinde, sert mevsim ve kötü çevre koşullarına karşı yalıtılır. Yalıtım alanında da sandviç panel teknolojisi kullanılmaktadır. Sandviç panel teknolojisi kısa bir tanımla iki panelin orta kısmında yalıtım malzemesi olarak EPS strafor kullanılmaktadır. Strafor dünyanın her yerinde yapılarda kullanılan, kaliteli bir yalıtım malzemesidir. Sandviç panel teknolojisi içerisinde kullanılan strafor sayesinde yapı içerisindeki iklim korunabilmektedir. Yapı içerisinde iklimlendirme maliyetleri de önemli bir gider kalemi olduğundan dolayı iklimlendirme bütçeden tasarruf sağlayabilirsiniz. Böylece yapıya ödemiş olduğunuz ücreti zaman içerisinde amorti edebilirsiniz. 

En Ekonomik Kabin Fiyatları

Tüm kabin özellikleri arasında bu yapıların en önemli özelliği, sandviç panel ile üretilmesidir. Bu sayede kabin ürünlerimiz, kullanıcısına pek çok açıdan avantaj sağlamaktadır. Bu avantajların en önemlisi ise uygun kabin fiyatları diyebiliriz. Kabin fiyatları ise kabinin modeline, boyutlarına ve diğer özelliklerine göre değişkenlik göstermektedir. En ucuz kabin modelini bulmak istiyorsanız, doğru yerdesiniz. 

Bu aralar sıkça yaşadığımız ekonomik buhranlar sebebiyle piyasa koşulları oldukça değişken hale gelmiştir. Tüm bunlar sonucunda, genel olarak inşaat sektöründe çok kullanılan malzemelerinde fiyatı oldukça yükselmiştir. Yükselen malzeme fiyatları sonucunda ise piyasada fiyatlar tahmin edilemez hale gelmiştir. Fiyatlara baktığımızda sandviç panelin ürünlerin fiyatları üzerinde olumlu bir etkisi bulunmaktadır. Sandviç panel teknolojisi sayesinde en ucuz kabin modelleri üretilebilmektedir.

Tüm ürünlerimiz fiyatları belirlerken alıcıların maddi güçleri göz önünde bulundurulmuştur. Bu sayede bütün ürünlerimiz tüketicilerin kolayca ulaşabileceği ve satın alabileceği ürünler haline gelmiştir. Bu özelliği ötürü hemen hemen her yapının önünde bulunmaktadır. En ucuz kabin ürünlerimiz, sadece ülkemiz tarafından değil çoğu ülke tarafından tercih edilmektedir. Çünkü çoğu ülkenin standartlarına uygun üretim yapılmaktadır.

Bizler, sizlerin ihtiyaçlarını iyi dinleyip, sizleri anlıyoruz. Bu özelliğimiz sayesinde ürünlerimizde en iyi fiyat garantisi sunabiliyoruz. Ayrıca tüm ürünlerimizi en hızlı ve titiz bir şekilde üretip, sizlere teslim ediyoruz. Böylece acil ihtiyaçlarınıza da çözüm sağlamaktayız. Hızlı üretim yapmak için son teknoloji üretim sistemleri kullanıyor ve alanında uzman personeller ile çalışıyoruz. Sizlerde ürünlerimizin fiyatları ve teslim seçenekleri ile ilgili detaylı bilgi almak için müşteri temsilcilerimiz ile görüşebilirsiniz.

Güvenli, Yalıtımlı ve Dayanıklı Kabin Sistemi

Tüm ürünlerimiz, oldukça dayanıklı bir biçimde üretilmektedir. Tüm ürünlerimizi üretirken içerisinde görev yapan personel için oldukça güvenli hale getirmeye özen gösterdik. Bu sebepten ötürü tüm ürünlerimizin kapıları kilitlenebilir sistem ile üretilir. Yapı içerisindeki personel açmadıkça ve anahtarı olmayan dışarıdan birisinin yapı içerisine girmesi oldukça zordur. Tüm bunların ışığında en kaliteli kabin üretimini bizler yapmaktayız.

Üretmiş olduğumuz bütün ürünlerimizin içerisinde çok rahat ve kolay bir şekilde iklimlendirme yapılabilmektedir. Bu hususta en çok kullanılan ısıtma ve soğutma sistemleri elektrikli olmaktadır. Çünkü bu tarz küçük yapıların içerisine elektrik daha kolay verilebilmektedir. Ayrıca doğalgazlı ısıtıcılar daha maliyetli olduğundan dolayı elektrik kullanan kullanıcılar daha çoğunluktadır. Güneydoğu gibi bölgerimizde kış mevsimi çok uzun ve sert geçtiği için odun sobası konumlandırılabiliyor. Söz konusu bu ısıtıcılar sayesinde model içerisinde görev yapan personel, bir takım sıcak içeceklerini hazırlayıp görevini daha iyi yerine getirebilmektedir. Küçük bir alan olduğu için ortam daha hızlı bir şekilde ısınıp soğuyabilmektedir. Cam şeklininde iklimlendirme çalışmalarında etkili olduğu görülmüştür. Modellerde iki çeşit pencere çeşidi kullanmaktayız. Giyotin cam ve yandan açılır camları kullanmaktayız. Sizlerde istediğiniz cam modeli üzerinden üretim yapılabilmektedir.

Sektörde eski olmamızın verdiği tecrübe ile ürünlerimizi üretmeden önce AR-GE ve ÜR-GE çalışmaları yaptık. Yaptığımız çalışmalar sonucunda, sağlam ve uzun ömürlü ürün modellerimiz ortaya çıkmıştır. ÜR-GE çalışmalarımızı kısa olarak anlatacak olursak öncelikle kelime anlamından başlamalıyız. Kelime anlamı üretim geliştirmedir bu çalışmalar kapsamında diğer üreticiler incelenmiş ve üretim esnasında yaptıkları hatalar tespit edilmiştir. Tespit edilen hataları gidererek daha sağlam ürün modelleri ortaya çıkarmayı başardık.

AR-GE çalışmalarımız kapsamında ise ürünlerimizi geliştirdik. Kelime anlamı araştırma ve geliştirme olan çalışmalarımız kapsamında ülkemizdeki yapı ihtiyaçları mercek altına alınmıştır. Ülkemizin her ilinde gerçekleştirdiğimiz çalışmalar neticesinde yapıların sert mevsim koşullarına ve kötü çevre koşullarına dayanıklılık göstermesi sağlanmıştır. Bu konuda mühendislerimizin pek çok çizim yaparak modelleri ortaya çıkarmışlardır. Çizimler yapılırken ülkemiz tüketicilerinin ihtiyaçları baz alınmıştır. Böylece pek çok ihtiyacı karşılayan model ortaya çıkmıştır. Tüm modellerimizi incelemek için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Kabin Modelleri

Üretmiş olduğumuz tüm ürünler aslında en çok tercih edilen ürünlerdir. Çünkü ortaya çıkan tüm modeller uzun süren araştırmalar sonucunda ortaya çıkmıştır. Toplamda dokuz farklı model çeşidi bulunmaktadır. En sadece en uygun fiyatlı modelimiz panel kabin ürünleridir. Ölçü aralığı ise 1,69 m2 ile 9,60 m2 arasındadır. Sade tasarımı sayesinde dev projelerin şantiyelerinde oldukça fazla kullanılmaktadır. Aşağı yukarı tüm modellerimiz aynı ölçülere sahiptir. 

Bir başka modelimiz ise metropol kabinlerdir. Diğer kabinlerden farklı olarak dış kısmında betopan bulunmaktadır. Betopan sayesinde ortamında bulunduğu yapıların mimarisine uyum sağlamaktadır. Bu modelimizden farklı olarak panel metropol modelleri bulunuyor. Bu ürünmüzün ölçüleri aralığı ise 2,25 m2 ile 3,75 m2 arasındadır. Farklı olarak betopan kullanılmaz, direkt olarak sandviç panelden üretilir.     

Fakat modern bir mimariye sahiptir. Bunların yanı sıra güvenlik kabini modelleri bulunmaktadır. Bu ürünümüz de hemen hemen her alanda kullanılabilmektedir. Bir bekçi veya güvenlik görevlisinin görevini yerine getirebileceği en iyi çözümler olarak bilinmektedir. Bir başka ürünümüz ise wc ve duş kabinleridir. Bu kabinler modeline göre üst kısmında temizlik için su deposu bulundurabiliyor. Çalışmanın sürdüğü alanlarda wc ve duş ihtiyacını gidermek için kullanılmaktadır.

Bir başka modelimiz ise büfe kabinlerdir. Bu ürünümüz sayesinde pek çok kişi büfe açarak ekonomiye katılabilmektedir. Büfe açanlar genel olarak depo kabinlerden de satın almaktadır. Böylece sermayesi ile toptan olarak ürün alabilir ve depolayabilmektedir. Halihazırda belirli kalıplarla üretmiş olduğumuz ürünlerin yanı sıra pek çok özel üretim kabinler de bulunmaktadır. Ayrıca sektörde lider bir konumumuz ve tecrübemizle üretmiş olduğumuz ürünler oldukça dayanıklıdır. Sizlerde web sitemiz aracılığı ile bütün modellerimizi inceleyebilirsiniz.

Hangi Kabin Sizler İçin Uygun

En uygun modeli bulmak oldukça zor olabiliyor. Çünkü bütün ürünlerimiz sadece bir tür ihtiyaca değil farklı farklı pek çok ihtiyaca çözüm olabilecek şekilde üretilmektedir. Nadiren oluşan ihtiyaçlarınız için özel üretim ürünlerimiz de bulunmaktadır. Bulunduğunuz yapının modern mimarisine uyum sağlayabilecek bir ürün arıyorsanız modern mimariye sahip olan modellerimiz bulunmaktadır. Modern mimarisi ayrıca lüks bir görünümde sağlamaktadır. Ayrıca hızlı üretildikleri için hızlı ihtiyaçlarınıza da çözüm olabilen ürünlerimiz bulunmaktadır.

Dış mimarinin çok önemli olmadığı şantiye gibi alanlarda kullanılmak üzere alacağınız modeller sade bir tasarıma sahiptir. Ayrıca bu tarz ürünler daha ekonomik bir fiyat etiketine sahiptir. Sizlere en uygun ürünü bulmak için öncelikle ihtiyaçlarınızı, modeli nerede kullanacağınızı, dış mimarinin önemli olup olmadığını analiz etmek gerekir. Sizlere en uygun modeli hızlı bir şekilde bulmak için müşteri temsilcilerimizle görüşebilirsiniz. Tüm modellerimizi incelemek için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Bu kabinlerin dış kabuğu halihazırda zaten izolasyonlu olarak üretilmektedir. Bazı kabinlerin dış kabuğu PVC iken yan ve çatı malzemesi galvaniz olarak kullanılır. Bazı kabinler ise epspanded polistren yani kısaca eps dolgulu sandwich panel teknolojisi kullanılmıştır. Bu malzeme ısı yalıtımı olarak dünyanın en iyi yalıtım malzemeleri arasında yer alır. İzolasyon çalışmalarında kullanılan malzemeler hafiftir  yapıda olmasına rağmen çatlamaz, kırılmaz, pas tutmaz ve yıllar boyu güvenle kullanılabilir. Kapıda genel olarak alüminyum kapılar kullanılır. Pencerelerde ise PVC pencereler kullanılır. Kullanılan bu malzemeler sayesinde bu kabinler yaz ve kış kullanılabilir. Kışın dışarıdaki soğuğu içeriye almaz, yazında dışarıdaki sıcağı içeriye almaz. Yapılan bu çalışmalar sayesinde ısı yalıtımı sağlanmış olur.

Bu kabinler hafif olarak tasarlanırlar ki, ister hava, ister kara, isterse deniz yolu ile taşınabilsin. Hafif olmasının yanı sıra bu kabinler doğal afetlere ve sert esen rüzgarlara karşı da dayanıklıdır.

Kabinlerde ısıtma veya soğutma yapılırken mümkünse pencerelerin kapalı konuma getirilmesi gerekmektedir. Bu kabinlerde izolasyon çalışmaları en üst seviyede yapıldığı için, kış aylarında dışarıdaki soğuk içeriye girmez. Yaz aylarında ise yine aynı şekilde yaz sıcağı içeriye girmez. Böylece kabin içerisindeki iklim korunmuş olur.

Özel bir ölçüde üretim yapılabilir mi sorusuna en kısa cevap, evet yapılabilir olur. Fakat standart ölçülerdeki kabinlerimiz de mevcuttur. Özel projelendirme seçenekleri kapsamında kullanım amacınızı ve adet bilgilerini bizimle paylaşırsanız, ihtiyacınıza ve bütçenize özel bir kabin üretimi yapılabilmektedir. Tüm ürünlerimiz ile ilgili daha fazla bilgiyi ve teklifi müşteri temsilcilerimizle görüşerek alabilirsiniz.