Birleşimli Konteyner Hakkında 8 Altın Bilgi

Paylaş

Günümüzde oldukça farklı yapılar ve mimariler kullanıldığı görülmektedir. Çünkü teknoloji sürekli gelişmektedir ve gelişen teknoloji ile birlikte insanların ihtiyaçları da çeşitlenmekte ve genişlemektedir. Bu hususta insanların yapı tercihi konteyner ve prefabrike olarak üretilen yapılar olmaktadır. Bu yapılar en ekonomik fiyata satın alınabilen yapılar olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu sebepten ötürü oldukça fazla kullanım alanı bulunmaktadır. Bunların başında ev olarak kullanımı bulunurken, ofis, yatakhane, duş ve wc alanları gibi kullanımları da mevcuttur. Daha çok şantiyelerde kullanılan bu yapılar, köy ve kırsal alanlara da kurulabilmektedir. Bizlerde sizler için bu alandaki araştırmalarımızı yaparak, bu yapılar hakkında 8 adet altın değerindeki bilgiyi sizler için derledik.

birlesimli-1669375037

1) İzolasyonlar Tekil Bazda Yapılır.

Bu yapılarda izolasyonlar tekil bazda yapılmaktadır. Çünkü bu yapılar daha sonradan birleştirilebildiği için birleştirme sonrası izolasyon kaybı olmaması adına izolasyon her yapıda ayrı ayrı uygulanmaktadır. Böylece yapı tümünde izolasyon maksimum seviyede sağlanmış olur. Keza yapılar arasındaki geçişi sağlamak için açılan kapılar ile uygulanan izolasyonu çok rahat görebilirsiniz. Yalıtım hususunda yapının duvarlarında EPS strafor kullanılmaktadır. Bu malzeme etkili bir izolasyon sunduğu için dünya genelinde yapılar üzerinde kullanılan bir malzemedir. 

2) Birleşim Noktalarından Sıvı Sızdırmaz.

Bu tarz yapılar, birleştirilebildiği için birleşen noktalar kullanıcılar nazarında problem olarak görülebiliyor. Fakat bilinmesi gerekir ki tüm bu hususlar mühendisler tarafından düşünülmüş ve bu tarz hatalar giderilmiştir. Bu tarz hatalar normal eğimli çatılar yapılarak çözülebilmektedir. Birleşme noktalarına yapılan dolgular ile de çözüm sağlanabilmektedir. Bu hususta farklı farklı çözümler bulunabilmektedir.

3) Birleşim Noktaları Zamanla Ayrılmaz.

Bu yapılar birleştirilme işlemi sırasında pek çok ekipman kullanılarak birleşimi sağlanmaktadır. Bu hususta iki yapının birbirinden ayrılmaması için üzerinde mühendislik çalışmaları yapılmaktadır. İki yapı birleştirildiğinde ise içeriden tıpkı bir duvar görünümü almaktadır. Böylece çok daha rahat iç mimari şekillendirilmesi yapılabilmektedir. Düz beton zemine oturtulduğunda zaman içerisinde duvarlar birbirini bırakmaz ve böylece uzun süre boyunca kullanılmaktadır. 

4) En Ekonomik Yapı Kategorisinde Yer Alır.

Bu yapılar oldukça ekonomik bir fiyat etiketiyle satışa sunulmaktadır. Hatta piyasada bu yapılardan daha uygun fiyatlı bir yapı bulmak oldukça zordur. Ekonomik fiyatları sebebiyle ülkemizde oldukça fazla sevilmiş ve benimsenmiştir. Yalıtım özellikleri sayesinde içerisinde yapılacak iklimlendirme faaliyetlerinden de maddi fayda sağlayabilirsiniz.

5) Sonradan Birleştirilebilir.

Bu yapıların kullanıcısına sağladığı pek çok fayda bulunmaktadır. Fakat en büyük faydası sonradan birleştirilebilir olmasıdır. Bugün iki adet bu yapılardan alacak paranız olmayabilir fakat yarın yapılardan satın alabilecek maddi güce kavuştuğunuzda satın alarak sonradan birleştirme yapabilirsiniz. Hatta bir süre sonra bir yapı daha satın alarak tekrar birleştirme yapabilirsiniz. Bu hususta zaman bakımından kullanıcısına maddi fayda sağlamaktadır.

6) Kullanıcısına Arsa Özgürlüğü Sunar.

Bu yapıların kullanıcısına sağladığı bir diğer fayda ise arsa özgürlüğüdür. Bu hususta metropol kabin modelleriyle benzerlik sunmaktadır. Yarın öbür gün arsanızı satmak istediğinizde, yapıyı kaldırıp farklı bir yere konumlandırarak arsayı olduğu gibi satabilirsiniz. Aslında bakıldığı zaman arsa özgürlüğü tüm prefabrike olarak üretilen yapılarda geçerli olan bir avantajdır. Böyle bir avantaj için bu yapıları tercih edebilirsiniz.

7) Kullanıcısına Mimari Özgürlük Sunar.

Bu tarz yapılar oldukça sade bir mimari ile üretilmektedir. Sade mimariye sahip olmasının temel sebebi maddi açıdan ekonomik olmasını sağlamaktır. Bunların yanı sıra kullanıcılar bu yapıların hem iç hem de dış mimarisinde oldukça yaratıcı mimariler ortaya çıkarabilmektedir. Yenilikçi ve geleceğe dönük olan pek çok tasarım bu yapılarda bulunmaktadır.

8) Diğer Prefabrike Yapılar ile Benzerlikleri Bulunmaktadır.

Bu yapılar özelinde saymış olduğumuz avantajlar. tüm prefabrike olarak üretilen yapılara uygulanmaktadır. Tüm yapılar ısı, sıvı ve ses izolasyonludur. Bu hususta pek çok mimari ve mühendislerin üzerinde çalıştığı farklı tasarımlar ve ebatlar belirlenmiştir. Sizlerde bu avantajlı modellere web sitemiz aracılığı ile inceleyebilir, müşteri temsilcilerimizi arayarak fiyat teklifi alabilirsiniz.
 

Diğer Yazılar