WC Duş Panel Kabin Temizliği Yaparken Mutlaka Şunlara Dikkat Etmelisiniz?

Paylaş

Günümüzde farklı farklı alanlarda kabinlerin kullanıldığını görmekteyiz. Bu hususta şantiyelerde görmeye alışkın olduğumuz çeşidi ise wc duş kabin modelleridir. Çünkü bu tarz alanlarda genellikle wc ve duş imkanı olmadığından dolayı, şantiyede çalışan işçilerin wc başta olmak üzere yanında duş ihtiyacını da gideren yapılardır. Bunların yanı sıra pek çok farklı benzer yapı modelleri bulunmaktadır.

Bu yapıların benzerlerini daha çok otoparklarda, site ve apartman girişlerinde, sivil ve askeri kampların girişlerinde, konser ve açık hava etkinliklerinde görmekteyiz.

Özellikle açık hava etkinliklerinde wc ve duş amaçlarıyla kullanılan bu tarz taşınabilir yapılar oldukça kirlenmektedir. Bu yapıları tekrar kullanabilmek için temizlenmesi şarttır. Böyle zorlu kirler için öncelikle kendinizi mikroplara karşı korumalısınız. Bu hususta eldiven ve maske kullanmak iyi bir fikir olabilir. Ardından tazyikli suya ihtiyacınız olacaktır. Bu hususta seyyar taşınabilen makinalar bulunuyor.

kabin-temizligi-1669046871

Onlardan edinerek temizliği çok daha kolay bir hale getirebilirsiniz. Bunların yanında tabiki temizliyecilerinde büyük rolü vardır. Bu hususta aşırı zor kirlerle kaplı olan wc ve duş amaçlarıyla kullanılan yapıyı nasıl temizlersiniz, işte aşağıda sizler için maddeler halinde derledik.

1) Kaliteli Temizleyiciler Kullanın.

Şimdi bu noktada temizlenmesi gereken kirler aslında insanların vücutlarından attıkları atıklar olarak karşımıza çıkmaktadır. Söz konusu bu tarz kirler olunca, tabiki kendimizi korumamız şarttır. Bunların yanı sıra temizleyici kullanmak oldukça önemlidir.

Çamaşır suyu, tuz ruhu gibi temizleyiciler bu tarz alanlar için oldukça idealdir. Fakat temizleyiciler konusunda bilmeniz gereken en büyük şey, karıştırılmamaları gerektiğidir. Bu hususta ülkemizde koku zehirlenmesi yaşayan pek çok insan bulunmaktadır. Keza herkes tarafından temizleyicilerin karıştırılmaması önerilmektedir. Bu hususta zehirlenmeden ağzınızı kapatsanız dahi zehrin koku aracılığı ile nüfuz ettiği bilinmektedir. Bu noktada kendinizi koruduktan sonra temizleyicilerin her yere ulaşması için farklı ekipmanlar kullanabilirsiniz. Gerisi bol bol ovalamak ve tazyikli suya kalacaktır. Bu hususta çekpas gibi ekipmanlar da kullanmanız önerilmektedir.

2) Duş İçin Ayrı WC İçin Ayrı Fırçalar Kullanın.

Günümüzde farklı farklı fırçalar bu tarz alanların ve farklı alanların temizlenmesinde kullanılmaktadır. Bazı modellerde wc alanları panel kabin modellerine bağlı olarak kullanılmaktadır. Fakat wc ve duş olarak kullanılan daha bağımsız yapılarda bulunmaktadır. Bu tarz alanları temizlemek için wc için ayrı duş için ayrı fırçalar kullanmanız, sterilizasyon bakımından oldukça önemlidir. Çünkü duş alanında farklı mikroplar bulunur, wc alanında daha farklı mikroplar bulunur. Eğer fırçaları dezenfekte etmeden kullanırsak, mikropları birbirlerine taşımış oluruz. Bu hususta çamaşır suyu kullanmak oldukça önem arz etmektedir.

Böylece mikropları öldürebiliriz. Her iki alan için de farklı fırçalar kullanırsak hem mikropları birbirleri alanlara taşımamış oluruz hem de fırçaları dezenfekte etmiş oluruz. Son olarak kullanmış olduğunuz deterjanları temizlediğiniz alanlardan iyice arındırıp, durulağınızda temizliği tamamlamış olursunuz. Böylece her iki alanda en iyi şekilde temizlenmiş olur. Sizlerde bu yapılardan satın almak veya daha detaylı bilgi almak isterseniz müşteri temsilcilerimizle görüşebilir, modellerimizi web sitemiz aracılığı ile inceleyebilirsiniz.
 

Diğer Yazılar