Konteyner Almayı Düşünüyorsanız Mutlaka Şunlara Dikkat Etmelisiniz

Konteyner Almayı Düşünüyorsanız Mutlaka Şunlara Dikkat Etmelisiniz
19 Eyl
Paylaş

Son yıllarda Dünya genelinde yaşanan ekonomik krizden ötürü inşaat maliyetleri artmıştır. Bu sebepten ötürü insanlar daha uygun fiyatlı ve daha ekolojik yapılar aramaya başlamışlardır. Söz konusu arayışın sonunda konteyner yapıları bulmuşlardır. Bu yapılar oldukça küçük olmasına rağmen oldukça uygun fiyatlarda satışa sunulmaktadır.

Konteynerler genellikle şantiyelerde veya kırsal alanlarda geçici evler olarak kullanılıyor. Fakat bilmelisiniz ki bu yapılar bundan daha fazlasını yapabilirler. Neredeyse tüm ihtiyaçlar bazında bu yapılar kullanılabilmektedir. Sizlerde bu yapılardan satın almadan önce mutlaka aşağıdaki adımları izlemelisiniz.

1) Konteynerlerde yapılan izolasyon çalışmalarını kontrol edin.

Konteynerlerde bireysel olarak izolasyon çalışmaları yapılmaktadır. Konteyner duvarları ve tavanı dahil yapının her tarafı yalıtkan hale getirilmektedir. Kullanılan izolasyon malzemesi ise EPS strafordur. Bu malzeme sayesinde konteyner içerisinde kolayca iklimlendirme yapılabilmektedir. 

2) Konteyner planlarını inceleyin.

Bu yapıların içerisi genellikle boş verilmektedir. Kişisel olarak kullanılacak ise bu yapıların planlarına bakılarak genel olarak iç mimari yapılabilir. Personelleriniz için satın alıyorsanız yine planlara bakarak bölümlendirme yapabilirsiniz.

3) Konteynerlerin mimari özgürlük sunduğunu biliyor muydunuz?

Bu yapılar hem iç hemde dış mimaride özgürlük sunmaktadır. Çünkü bu yapılarda bir kaç tane satın alıp birleştirebilirsiniz. Yapılarda bireysel olarak yalıtım çalışması yapıldığı için izolasyondan da bir şey kaybetmemiş olursunuz. Birleştirildiği zaman bu yapılar çok daha fazla yaşam veya çalışma alanı sunmaktadır.

4) Konteynerleri ne amaçla kullanacağınız oldukça önemli.

Bu yapılar pek çok amaç doğrultusunda kullanılmaktadır. Bazı markalar bu yapıları satın alarak personellerin barınma ihtiyaçlarını gidermektedir. Bazı markalarda bu yapılardan birkaç adet satın alarak pansiyon olarak kullanmaktadır. Bazı markalarda bu yapıların içerisini wc ve duş alanı olarak kullanmaktadır. Bu yapılar pek çok projede kullanılabildiği için çok yönlüdür.

5) Konteyner fiyatlarını araştırın.

Bu yapılar piyasada bulabileceğiniz en uygun fiyat etiketine sahip yapılardır. Gayrimenkul alanında dev projelere imza atan pek çok marka bu yapılardan satın alarak personellerinin pek çok ihtiyacına çözüm olabilmektedir. Yükselen maliyetlerden ötürü bu yapılar oldukça uygun fiyatlı bir çözüm haline gelmiştir.

Satın Alabileceğiniz Diğer Yapılar Nelerdir?

Konteynerlere alternatif olarak bir yapı bulunmuyor fakat bu yapılar ile birlikte kullanılabilecek kabinler bulunmaktadır. Bu kabinlerden bir tanesi de büfe kabin modelleridir. Bu kabinler sokaklarda gördüğümüz büfelerden farksızdır. Hatta özel projelendirme yapılarak markaya veya kişiye özel kabinler üretilebilmektedir. Bunların yanı sıra güvenlik görevlilerinin görev yapabileceği kabinlerde bulunmaktadır. 

Kabinler, deprem ve diğer doğal afetlere dayanıklı bir şekilde üretilmektedir. Ayrıca tıpkı konteynerler gibi kabinlerinde yalıtım çalışmaları yapılmış ve iç iklimlendirmede sorun çıkarmazlar. Temel olarak kabin içerisindeki görevlinin rahatça görevini yerine getirmesi için dizayn edilmiş ve üretilmektedir.Sizlerde Tetay Yapı’nın 17 senelik tecrübesi ile üretilmiş yapı çözümlerinden satın almak isterseniz müşteri temsilcilerimizle görüşebilirsiniz.

Diğer Yazılar