Bekçi Kulübeleri Dört Mevsim Kullanıma Uygun Mudur?

Bekçi Kulübeleri Dört Mevsim Kullanıma Uygun Mudur?
19 Eyl
Paylaş

Dünya geneline baktığımızda kabin ürünlerinin kullanımı oldukça fazla artmıştır Çünkü bir bekçi kabini kullanıcısına hem maddi hemde kullanım açısından pek çok avantaj sağlamaktadır. Bir kabinin genel olarak kullanım amacı bir bekçi, güvenlik görevlisi veya bir memurun içerisinde kötü dış çevre ve sert mevsim koşullarından etkilenmeden görevini en iyi şekilde yerine getirmesini sağlayan 

Bu kabinlerin maddi açıdan da oldukça avantajlı olduğu görülmektedir. Kabinler incelendiğinde bazı modellerin sade bir tasarıma sahip olduğu görülecektir. Bu kabinlerin sade bir tasarıma sahip olmasının asıl nedeni daha uygun bir fiyata sahip olmasıdır. Bu tarz kabinler görselliğin önemli olmadığı şantiye, madenler veya bu tarz alanlarda kullanılmaktadır. Öte yandan dış mimari hususunda oldukça estetik ve lüks mimariye sahip modellerde bulunmaktadır. Bu tarz kabinler yine aynı teknoloji ile üretilirler fakat ekstra olarak betopan kullanılarak şekillendirilir. Bu durum fiyat hususunda çok fark yaratmaz fakat mimari hususunda oldukça fark yaratır ve modern mimariye sahip site, villa gibi alanlara uyum sağlayabilir.

Bekçi Kulübeleri Kış Kullanımı

Üretilen tüm kabin ürünleri, hemen hemen her mevsime uygun olarak üretilmektedir. Ülkemizin iklim koşullarını göz önünde bulundurduğumuzda Güneydoğu ve Doğu bölgelerimiz oldukça sert kış şartlarına sahiptir. Bu modellerden bir tanesini satın alıp bu bölgelerde bir projede kullanmak isterseniz kolayca uyum sağlayan yapılar olduğunu göreceksinizdir. Çünkü bu yapılan sandviç panel teknolojisi ile üretilmektedir. Bu teknoloji sayesinde bu yapılar oldukça dayanıklı ve uzun ömürlü olmaktadır. Sandviç panel teknolojisi ile bu yapılar sert kış mevsiminin getirmiş olduğu çoğu etkiye dayanabilmektedir.

Bekçi Kulübeleri Yaz Kullanımı

Ülkemizin batı kesimleri oldukça sıcak bir iklime sahiptir. Bu sebepten ötürü satın alınan kabinlerin içerisinde bazı iklimlendirme çalışmaları yapılıyor. Yapılan iklimlendirme çalışmaları genellikle elektrikli araçlar aracılılğı ile kolayca sağlanabiliyor. Çünkü bu modeller sıcağı direkt olarak kabin içerisine almaz, paneller arasında yalıtılmıştır. Alanda küçük ebatlarda olduğu için kolay ve hızlı bir şekilde soğutulabilmektedir. Bu sayede bu yapılar yaz veya kış fark etmeksizin kullanılabilmektedir. Ayrıca bu yapılar sadece mevsim koşullarına değil, doğal afetlere de dayanıklı yapılardır. 

Bekçi Kulübeleri Mevsim Koşullarına Nasıl Dayanabiliyor?

Üretilen tüm ürünlerin içerisindeki iklimlendirme çalışmalarını anlattıktan sonra üretim aşamasında yapılan izolasyon işlemlerini anlatmak gerekmektedir. Bir güvenlik kabini satın aldığınızda sandviç panel teknolojisi ile üretilmektedir. Bu teknolojisi iki panel arasında EPS strafor bulunması demektir. Bu sayede tıpkı bir sandviç şeklini alır ve ismini de bu şekilden almaktadır. Bu teknoloji bazı ülkelerde farklı yapılar içinde kullanılmaktadır. Ayrıca bu teknoloji sayesinde yapı nispeten daha hafif olabiliyor ve bu sayede taşınabilir hale getirilebiliyor. Taşınabilir ve hafif olması sizleri yanıltmasın oldukça dayanıklı ve uzun ömürlü yapılardır.

Bu yapıların modelleri oluşturulmadan önce AR-GE ve ÜR-GE çalışmaları yapılmıştır. ÜR-GE çalışmaları kapsamında üretim geliştirilme yapılmıştır. Üretimi geliştirmek içinde pek çok üreticinin, üretim öncesinde, sırasında ve sonrasında yaptığı hatalar ve üretim senaryosu baştan sona incelenmiştir. Bulunan bulgular ve hatalar üzerinde mühendislerimiz uzun süren çalışmalar gerçekleştirmiştir. Yapılan AR-GE çalışmaları ile bulunan bulgular harmanlanmıştır. AR-GE kapsamında ise tüketicilerin ve kullanıcıların şikayetleri ve ihtiyaçları göz önünde bulundurulmuştur. Dinlenen ihtiyaçlar ve şikayetler sonucunda ortaya pek çok ebatlarda dokuz farklı çeşit kabin modeli çıkmıştır. Bu modeller arasından tüketiciler, kendileri veya projeleri için uygun buldukları ürünleri satın alabiliyorlar. Tüm bu çalışmalar ve yatırımlar sonucu Tetay Yapı’yı sektörde lider haline getirmiştir. Sizlerde avantajlarla dolu kabin ürünlerinden seçtiğiniz bir tanesini satın almak için müşteri temsilcilerimizle görüşüp fiyat teklifi alabilirsiniz.

Diğer Yazılar