Bekçi Kabininin Olmazsa Olmazları Nelerdir?

Paylaş

Günümüzde etrafımıza baktığımızda evler, villalar ve türlü çeşit yapı görmekteyiz. Yeterince dikkat ettiğimizde ise her yerde bekçi kabini modellerinin varlığını görebiliriz. Bu yapılar, otoparklar, villa, site ve apartman girişleri, şantiyeler, madenler, açık hava etkinlikleri, sivil ve askeri kamp alanı girişlerinde oldukça fazla kullanıldığını görmekteyiz. 

Oldukça fazla alanda kullanımı bulunan bu yapıların bazı olmazsa olmazları bulunmaktadır. Özellikle içerisinde görev yapan memuru ve güvenlik görevlisini dışarıda bulunan pek çok etkene karşı korumak için anlatacağımız hususlar gerekmektedir. Keza temel olarak bu yapılar, içerisinde görev yapan memuru veya bekçilerin, yapı içerisinde görevini en iyi şekilde yerine getirebilmesi için kötü olan dış çevre koşullarından ve sert mevsim şartlarından korumaktır. Bizlerde sizler için bu yapılarda olmazsa olmaz olan bazı noktaları araştırdık ve sizler için kaleme aldık. 

bekci-kabini-model-ve-fiyatlari-1669216223

1) Yalıtım

Ülkemizde bulunan her insanın bir yapı üzerinde en çok dikkat ettiği şey kesinlikle ısı yalıtımıdır. Isı yalıtımı sayesinde yapı içerisinde görev yapan memur veya bekçi çok daha rahat edebilmektedir. Yalıtım konusunda ise bu yapılar sandviç panel teknolojisi ile üretilmektedir. Bu teknoloji sayesinde yapılar oldukça dayanıklı ve dört mevsim iklim çeşitliliğine karşı da yalıtımlıdır. Yalıtım hususunda ise EPS strafor kullanılmaktadır. Bu malzeme etkin ve dayanıklı bir malzeme olduğundan dolayı dünya genelinde yapılan yapılar üzerinde kullanılmaktadır. Oldukça etkili bir yalıtım sunmak ile birlikte kolayca yanmaz ve tutuşmaz. Sandviç panel teknolojisini basit bir dille anlatacak olursak, iki panel arasında yalıtım malzemesi kullanılmasıyla oluşan bir teknolojidir. İsmi ise panelin görünümü itibariyle verilmiştir. Bu teknoloji sayesinde oldukça hafif olan bu yapılar, aynı zamanda dayanıklı ve ısı, sıvı ve ses yalıtımlı olmaktadırlar.

2) Wc

Wc baktığımız zaman hepimizin ihtiyacıdır ve çalışırken hepimiz wc ihtiyacı hissederiz. Bu hususta güvenlik kabini gibi alanlarda çalışan memur ve görevliler, işleri gereği bulunduğu alanı terk edemezler. Bu hususta tuvalet ihtiyacı gelen görevliler, yapıya entegreli olan wc bölümüne girerek ihtiyacını giderebilir. Bu hususta yapı içerisinde görev yapan bekçi veya memurlar yerinden ayrılmadan tüm ihtiyaçlarını giderebilmektedir. Dolayısıyla bu yapılar içerisinde görev yapan memurunda iş hayatı oldukça kolaylaşmaktadır.

3) Sıhhi ve Elektrik Tesisatı

Bu tarz yapılara sıhhi ve elektrik tesisatı bağlayan sayısı oldukça az olsa da bu tarz alanlarda çalışan işçilerin enerji ihtiyaçları da bulunmaktadır. Burada bulunan elektrik ile tüm gün orada bulunmanın sıkılganlığını üstünden atmak için bir takım şeyler izlenebilir veya elektrik ile çay, kahve demlenebilir. Özellikle gece görev yapan bir görevlinin mutlaka kahve içmesi gerekmektedir. Bu hususta sizlerde atlamadan satın almış olduğunuz yapılara sıhhi ve elektrik tesisatı döşemesini yapın ve bunu ihmal etmeyin. Çünkü bu tarz alanlarda yaşayan personellerinde ihtiyacı olduğunu daima unutmamalıyız. Sizlerde bu tarz yapılardan bir tanesine sahip olmak isterseniz müşteri temsilcilerimizle görüşebilirsiniz. Yapı çözümlerimizi ise web sitemiz aracılığı ile inceleyebilirsiniz.

Diğer Yazılar