Bütçenizi Zorlamadan En Ucuz Konteyner Nasıl Yapılır?

Paylaş

Son zamanlarda yaşanan ekonomik sıkıntılardan ötürü ev inşaatı maliyetleri artmıştır. Çünkü inşaat alanında çok kullanılan malzemelerin fiyatları çok yükseldiği için üreticiler bu hususta oldukça şikayetçidir. Fakat ev sahibi olmak isteyen bir kesim insan tarafından konteyner ev modelleri de oldukça dikkat çekicidir. Çünkü bu yapılar hali hazırda piyasa şartları arasında alınabilecek en ekonomik fiyat etiketine sahip yapıdır. Hal böyle olunca da pek çok kişi ve marka tarafından tercih edilmektedir. 

Konteyner tarzı yapılar sadece ev olarak değil, ofis olarakta kullanılabilmektedir. Pek çok gayrimenkul şirketi ve devlet destekli projeler yürüten şirketler bu yapılardan satın alarak pek çok projeye yaşam ve çalışma alanı oluşturmaktadır. Sade dış mimarisi sayesinde pek çok markanın logosu ve renkleri dışına bastırılabiliyor. Böylece özel bir yaşam veya çalışma alanı oluşturulabiliyor. Ayın şekilde bireysel yani ev olarak kullanımda ise dış mimarisinde yapılan değişiklikler sayesinde güzel ve estetik yaşam alanları elde edilebiliyor. 

1) Konteyner Evlerin Yalıtım Çalışmaları

Konteyner gibi yapılarda yalıtım çalışmaları oldukça önemlidir. Çünkü konteynerlerin dış kabuğu oldukça iletken bir malzemedir. Fakat İletken bir malzeme olmasına rağmen oldukça sağlam bir malzemedir. Bu yapılarda yapılan yalıtım çalışmalarının markalara ve kullanıcılarına sağladığı avantajlar oldukça fazladır. Çünkü bu yapılardaki yalıtım sayesinde yapı kullanılırken, iç iklimlendirme de bir maliyet gerektiren unsurdur. Yalıtım ne kadar sağlam ve etkili olursa, iklimlendirme maliyetleri de o kadar düşük olacaktır. Günümüzde yakacak ve enerji maliyetleri de yükseldiği için bu hususta oldukça dikkatli olmak gerekebilir. Bu yapılar oldukça kaliteli malzemeler kullanılarak yalıtılmaktadır. Yalıtım malzemesi olarak EPS strafor kullanılmaktadır. Kullanılan bu malzeme hem Dünya’nın hemen hemen her yerinde kullanılan hem de yangına karşı oldukça etkili olan bir malzemedir. Yani kolayca yanmaz ve kaliteli bir yalıtım malzemesi olarak bilinmektedir. Strafor sayesinde duvarlar mevsim koşullarına karşı izole edilir ve yapı içerisindeki iklimlendirme korunarak, içerisinde yaşayan insanlar veya personel için oldukça uygun bir sıcaklık sağlar. Sizlerde bu yapılardan satın alırken mutlaka yalıtım malzemesini araştırmalısınız. Etkili bir izolasyon ile yapı içerisinde yapacağınız iklimlendirme için ayırdığınız bütçeden tasarruf sağlayabilirsiniz. Büyük resme baktığımızda bu izolasyon çalışmaları sayesinde fiyatlar oldukça makul görünmektedir.

ucuz-konteyner-modelleri-1669047878

2) Konteyner Evlerin Birleştirilebilir Özelliği

Konteynerler gibi yapıların en önemli özelliği bir başka yapı ile birleştirilebilir olmasıdır. Tetay Kabin olarak bizler bu sektörde lider konumundayız. Lider olmamızın asıl sebebi dayanıklı yapılar üretiyor olmamızdan kaynaklanır. Ayrıca üretmiş olduğumuz yapıları oldukça uygun fiyatlar ile sahipleriyle buluşturmaktayız. Hal böyle olunca bu yapıların da pek çok özelliği ortaya çıkmaktadır. Bütçenizi de çok zorlamadan sonradan genişletilebilme özelliği maddi açıdan oldukça fayda sağlamaktadır. Yapının yalıtım çalışmaları da bireysel manada yapıldığı için iki konteyner yapı birleştirildiğinde herhangi bir izolasyon kaybı yaşanmaz. Fakat bu hususta birleştirilirken çok dikkatli olunması gerekir. İki yapının arasında herhangi bir boşluk kalmamalıdır. Aksi halde kalan boşluktan içeriye su girebilir veya izolasyon kaybı yaşanabilir. 

Dış mimarinin yanı sıra konteyner yapıların iç mimarisi de oldukça kullanışlıdır. Tamamen kullanıcının zevkine göre dizayn edebilmesini sağlar. İç mimari alanında da kullanıcısını özgür bırakan bir yapıya sahiptir. Kullanıcısına hem maddi hemde kullanışlılık açısından oldukça faydası bulunan bu yapıları web sitemizden inceleyebilirsiniz. Yapılar ile ilgili detaylı bilgi almak veya satın almak isterseniz müşteri temsilcilerimizle görüşebilirsiniz.

Diğer Yazılar