Panel Kabin mi Konteyner mi? Hangisini Almalısınız?

Panel Kabin mi Konteyner mi? Hangisini Almalısınız?
19 Eyl
Paylaş

Kabinleri son yıllarda çevremizde hemen hemen her yerde görmekteyiz. Bunun en büyük sebeplerinden birisi ise her geçen gün artan güvenlik ihtiyacı ve kendimize ait hissettiğimiz özel bir alan ihtiyacıdır.

Kabinler, içerisindeki bir güvenlik görevlisi veya bir memurun, dış etken veya mevsim koşullarından etkilenmeksizin görevini yerine getirmesini sağlayan yapılardır. Bu hususta bu yapılara yalıtım çalışmaları da yapılmıştır.

Bu ihtiyaçlar çerçevesinde pek çok model ortaya çıkmıştır. Bu modellerden bir tanesi de panel kabin modelleridir. Panel kabinler oldukça sade tasarımlı olabiliyor. Öte yandan bir de konteynerler bulunmaktadır. Bu iki yapı arasında kalmanız oldukça zordur fakat bazen çalıştırılmak istenen personel sayısı artınca bu iki yapı arasında kalınabiliyor. Arada kalanlar için ikisinin de özelliklerini açıklıyoruz.

Panel Kabin Özellikleri Nelerdir?

Bu kabinler, özellikle şantiyelerde oldukça fazla kullanılmaktadır. Hem taşınabilir olması hemde sade bir mimarisi olması bu yapıları oldukça uygun fiyatlı yapmaktadır. Çoğu marka da fiyatları sayesinde bu kabinleri tercih etmektedir.

Şantiyelerin yanı sıra, bazı sitelerde, apartmanlarda ve iş yerlerinde çok fazla kullanım alanı bulunur. Ölçüleri kapsamında inceleyecek olursak, bu kabinler en küçük 1,70 m2 ile 9,60 m2 arasındadır. 

Bütün yapılarda olduğu gibi bu yapılarda da bazı yalıtım çalışmaları yapılmıştır. Bu yalıtım çalışmaları kapsamında ise duvarlarda EPS strafor kullanılmıştır. Bu malzemenin kalınlığı 40 mm’dir. Kabinler sandviç panel teknolojisi ile üretildiği için yalıtım malzemesi de panelin arasına monte edilmektedir. Bu malzeme Dünya’nın pek çok yerindeki yapılarda kullanılmaktadır. 

Bunların yanı sıra izolasyonu tamamlayan pencereler bulunur. Bu pencereler sayesinde kabin içerisindeki iklim korunmaktadır. Pencereler yana açılır veya giyotin pencereler olabilmektedir. 

Bu kabinlerin fiyatları hususuna değinecek olursak, fiyatlar oldukça uygun belirlenmiştir. Uygun olmasının en büyük sebebi ise düşük kar marjı fakat büyük müşteri memnuniyeti oranı hedefimizden kaynaklanmaktadır. Kabinlerin konteynerler ile ortak özellikleri dış mimari özgürlüğüdür. Bu özgürlük sayesinde sahip olduğunuz kabinlerin veya konteynerlerin dışına markanızın logosunu veya istediğiniz çizimleri yapabilirsiniz. Sizlerde avantajlar ile dolu kabin ürünlerimizi web sitemizden inceleyebilirsiniz.

Konteyner Özellikleri Nelerdir?

Konteynerlerde çeşitli amaçlar doğrultusunda kullanılabilmektedir. Yine bu yapılarda tıpkı kabinler gibi şantiye alanlarında yatakhane, ofis gibi çeşitli kullanım amaçları bulunuyor. 

Dış mimari açısından bakacak olursak, konteyner modelleri kullanıcısını oldukça özgür bırakmaktadır. İsterseniz yapının üzerine markanızın logosunu çizebilir, isterseniz dilediğiniz bir tasarımı çizebilirsiniz. Öte yandan bu kabinler birbirleri ile birleştirilebiliyor. Bu sayede daha geniş yaşam veya çalışma alanları elde edilebilir. Öte yandan birleşim esnasında yalıtımdan birşey kaybetmezsiniz.

Yalıtım özelliklerine baktığımızda ise kabinlerin yalıtımı ile benzer özellikler taşımaktadır. Konteyner kısmında sandviç panel teknolojisi olmasa da EPS strafor kullanılmaktadır. Bu malzemenin ölçüsü de yine kabinler ile aynı yani 40 milimetredir.

Böylece sizler ile kabin ve konteyner ürünlerimizin genel kapsamda özellikleri incelemiş olduk. Sizlerde bu iki ürün arasında kaldıysanız, özelliklerini inceleyerek seçiminizi çok kolay yapabilirsiniz. Eğer halen kafanıza takılan sorular olursa, müşteri temsilcilerimizle görüşerek bu sorulara cevap bulabilirsiniz.

Diğer Yazılar