Metropol Kabinler Hakkında A'dan Z'ye Bilinmesi Gereken Her şey

Metropol Kabinler Hakkında A'dan Z'ye Bilinmesi Gereken Her şey
19 Eyl
Paylaş

Son zamanlarda kabin gibi ürünler pek çok sektör tarafından kullanılmaya başlanmıştır. Özellikle metropol kabin modelleri siteler ve villalar gibi lüks ve modern mimariye sahip olan toplu konutların olduğu bölgelerde oldukça fazla kullanılmaktadır.

Kabinlerin, kullanıcısına hem maddi hemde kullanış açısından pek çok avantajı bulunmaktadır. Çünkü bu yapılar üretilirken ülkemizin iklim şartları ve çeşitliliğinden tutun, kullanıcıların ve tüketicilerin, bu alandaki ihtiyaçları ve şikayetleri de göz önünde bulundurulmuştur. Metropol tarzda üretilen kabinlerde çoğu pek çok alanda hatta bazı plaza ve işyerleri tarafından kullanılmaktadır. Peki bu yapılar ile ilgili ne bilmeliyiz. Bu yapılar ile ilgili her bilgiye aşağıdaki adımlardan ulaşabilirsiniz.

Metropol kabinlerin fiyatları ne kadar?

Bu yapıların fiyatları ölçü özelliklerine göre değişkenlik gösterir. Fakat son zamanlarda yaşamış olduğumuz ekonomik buhrandan dolayı pek çok malzemenin fiyatları artmıştır. Ayrıca piyasadaki dengelerde oldukça değişken hale gelmiştir. Durum böyle olunca üreticiler olarak bizler de çok daha uygun fiyatlı modellerde üretmeye de başladık. Dış mimari açısından estetik görünümlü bir yapı isterseniz bu yapılar oldukça uygun fakat daha ekonomik fiyat etiketine sahip bir yapı almak isterseniz de panel olarak üretilmiş sade bir dış mimariye sahip yapılar bulunmaktadır. 

Metropol kabinler her mevsime karşı dayanıklı mı?

Bu yapılar dört mevsim kullanılabilmektedir. Sandviç panel teknolojisi sayesinde ister yaz olsun ister kış mevsimi, içerisinde iklimlendirme yapılarak kullanılmaktadır. Sandviç panel teknolojisinde kullanılan EPS strafor sayesinde bu yapılar içerisine dışarıdaki iklim koşullarını taşımaz. Alan olarak oldukça küçük yapıda olduklarından dolayı içerisinde yapılacak iklimlendirmeyi hemen hissedebilirsiniz. Kısa süreli çalıştırsanız dahi içerideki iklim dışarıdaki ile yer değiştirmeyeceği için iklim masraflarınızdan tasarruf sağlayabilirsiniz.

Metropol kabinler depreme dayanıklı mı?

Ülkemiz bir deprem bölgesidir. Depremin yanı sıra rüzgarların şiddetli olduğu ve diğer bazı doğal afetlerin yaşandığı da görünmektedir. Fakat bu yapıları ülkemizde yaşadığımız her doğal afete karşı dayanıklı hale getirmeye özen gösterdik. Keza genel olarak kullanım amaçlarına baktığımızda içerisinde görev yapan memurun veya güvenlik görevlisinin, kötü dış çevre ve sert mevsim koşullarından etkilenmeden görev yapabilmesini sağlayan araçlar olduğunu görmekteyiz. Durum böyle olunca ülkemizin hemen her yerinde kullanıldığını görmekteyiz. Bu yapıları depreme ve diğer doğal afetlere karşı da dayanıklı bir şekilde üretmekteyiz.

Metropol kabinler nasıl üretilmeye başlandı?

Bu yapıların üretilmeye başlamadan önce ilk olarak ÜR-GE ardından AR-GE çalışmaları yürütülmektedir. Yapılan çalışmalar, yapıların çevre, mevsim ve doğal afet dayanıklılıklarını kazandırırken, daha uygun fiyatlı ve uzun ömürlü olması özelliklerini kazandırmaktadır. ÜR-GE, üretim geliştirme demektir ve bu çalışmalar sırasında üreticilerin, üretim esnasında, öncesinde ve sonrasında yaptıkları hatalar incelenmiş ve giderilmiştir. AR-GE, araştırma geliştirme demektir ve bu çalışmalar sırasında tüketicilerin ve kullanıcıların ürünler ile ilgili görüşleri, şikayetleri ve ihtiyaçları göz önünde bulundurulmuştur. Toplanan veriler ışığında modeller çizilmiş ve farklı ihtiyaçlara çözüm olabilmesi için çeşitlendirilmiştir.

Metropol kabinler nasıl üretiliyor?

Bu yapılar sandviç panel teknolojisi ile üretilmektedir. Panel metropol kabin ürünleri iki panel arasında yalıtım malzemesinin konularak üretildiği üretim şeklidir. Bu üretim bitince betopan kullanılarak ürün, renklendirilir ve şekillenir. Böylece modern mimariye sahip bu yapılar üretilmiş olur.

Metropol kabinlerin ebat çeşitliliği 

Bu yapılar dış mimarileri ile oldukça dikkat çekiyor fakat ebat çeşitliliği de oldukça fazladır. Bu yapıların en küçüğü 2,25 m2 ile en büyüğü 12 m2’dir. Bu modeller aralığında tam yedi farklı model bulunmaktadır. Sizlerde bu farklı modeller arasındaki avantajlı ürünlerden satın almak isterseniz müşteri temsilcilerimizle görüşebilirsiniz.

Diğer Yazılar