Her İhtiyaca Uygun Panel Kabin Çeşitleri

Her İhtiyaca Uygun Panel Kabin Çeşitleri
21 Ara
Paylaş

Ülkemizde eski ve yeni pek çok farklı yapı bulunmaktadır. Bu hususta evlerimizin, işyerlerimizin, otoparkların ve şantiyelerin önünde ve etrafında gördüğümüz panel kabin modelleri oldukça popüler hale gelmiştir. Çünkü bu yapılar oldukça ekonomik fiyat etiketleriyle satılmaktadır. Kabin üreticileri oldukça günümüz teknolojilerini sonuna kadar kullanmaktalar. Hal böyle olunca oldukça dayanıklı ve uzun ömürlü modeller üretmekteler.

Üretilen kabin modelleri oldukça çeşitlidir. Panel tarzda üretilen yapılar ise oldukça sade mimariye sahiptir. Çünkü bu yapılar fiyat bakımından oldukça uygundur. Uygun kalmasının asıl nedeni tamamen işlevsel olmaları için tasarlanmış olmasıdır. Bu açıdan bakıldığında bu yapılar her türlü ihtiyaca yanıt verebilmektedir. Bizlerde sizler için araştırdık ve aşağıda maddeler halinde listeledik.

1) Panel Kabinlerin Şantiye Kullanımı

Bu tarz yapılar en çok şantiye gibi zorlu alanlarda kullanılmaktadır. Çünkü çok fazla görsel bir ihtiyaç yok fakat güvenlik kaygısı olan mekanlardır. Genellikle belirli noktalarda güvenlik gözcüsü bulunması için satın alınıp kullanılmaktadır. Bu tarz kullanımlarda işlevsellik ön plandadır. Bu sebepten ötürü sandviç panel teknolojisi ile üretilmektedir. Bu teknolojiye göre iki panel arasında EPS strafor kullanılmaktadır ve böylece üst seviye ısı, ses ve sıvı yalıtımı sağlanmaktadır. Dış ve iç paneller, yapıyı ses ve sıvıdan yalıtırken, strafor ise ısı yalıtımı sağlamaktadır. Böylece tamamen amaca yönelik bir yapı oluşturulmuş olur. Ebat çeşitliliği ise oldukça geniştir. Bu hususta 130x130 boyutlarından başlayarak, 240x400 boyutlarına kadar büyüyebilen modeller mevcuttur. Bu tarz yapılar sayesinde yalnızca güvenlik noktaları değil, geçici veya kalıcı olarak çalışma ortamları da oluşturulmaktadır.

2) Panel Kabinlerin Otopark Girişi Kullanımı

Otopark girişlerinde otomobilleriyle gelen insanlara yardımcı olan insanlar bulunmaktadır. Genellikle bu tarz konumlarda da tıpkı şantiyeler gibi yapıların işlevselliği önem arz etmektedir. Hal böyle olunca bu tarz yapılar, sade bir mimariyle tasarlanmıştır. Bu tarz alanlarda genellikle birden fazla insan çalıştığı için alınan yapının boyutları biraz büyük olabilmektedir. İçerisinde görev yapacak personel sayısına göre seçim yapabilirsiniz. Öte yandan bu yapılar ile birlikte wc olan yapıları da satın alabilirsiniz. Böylece iki yapı birbirine tamamlayıcı olduğu için oldukça işlevsel olacaktır.

3) Panel Kabinlerin Apartman ve Site Girişi Kullanımı

Bu tarz yapıları en çok apartman, villa ve farklı sitelerin girişlerinde görebilmekteyiz. Bazı yapı alanlarında mimari oldukça modern olduğu için metropol kabin modelleri de satın alınmaktadır. Bu tarz yapılar oldukça modern mimarisiyle bu tarz alanlara uyum sağlamaktadır. Görsel olarak uyum sağlamasını talep eden insanların mutlaka bu yapıları incelemesi gerekmektedir. Öte yandan bu yapılarda sandviç panel teknolojisiyle üretilmektedir. Farklı olarak dış kısmında betopan kullanılır ve böylede daha modern bir görünüm kazandırılır. Bu yapılarda tıpkı diğerleri gibi ısı, sıvı ve ses yalıtımlıdır. Ebat çeşitleri ise benzerlik göstermekte olup, hemen hemen aynıdır diyebiliriz. Sizlerde bu yapı modellerini incelemek için web sitemizi inceleyebilir, bilgi veya fiyat teklifi almak isterseniz müşteri temsilcilerimizle görüşebilirsiniz.

Diğer Yazılar