Panel Kabinlerde Olmazsa Olmaz Aksesuarlar Nelerdir?

Paylaş

Günümüzde etrafımızda eski ve yeni olmak üzere pek çok yapı görmekteyiz. Bu yapılar farklı farklı kullanım amaçları doğrultusunda kullanılmaktadır. Söz konusu yapılardan birisi de panel kabin modelleridir. Bu yapıları, daha çok otopark ve evlerimizin önlerinde görsekte kullanımı oldukça yaygındır. Keza otopark ve apartmanların dışında site, plaza ve işyerleri önlerinde, şantiyelerde, açık hava etkinliklerinde, askeri ve sivil kamp alanları önlerinde görebilmemiz muhtemeldir.

Panel olarak üretilen yapılarda oldukça sade bir dış mimari kullanılmıştır çünkü bu yapılara çok görsel alanlarda ihtiyaç olmamaktadır. Görsel olarak oldukça estetik yapı muadilleri bulunsa da bu tarz yapılar şantiye gibi alanlarda kullanılır. Bunların yanı sıra bu yapıların içerisinde görev yapan görevlilerin rahat edebilmesi için bazı aksesuarlar konumlandırılması gerekmektedir. Keza bu yapıların genel olarak kullanım amaçlarına baktığımızda, bir güvenlik görevlisi veya memurun görevini en iyi şekilde yerine getirebilmesi için kötü çevre ve sert iklim etkilerinden etkilenmemesini sağlayan araçlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu yapılar oldukça kaliteli üretilse de içerisine konumlandırılacak aksesuarlar ile içerisinde görev yapan memurun veya bekçinin daha iyi şartlarda görev yapabilmesine imkan tanımaktadır. Bizlerde bu konuyu araştırdık ve sizler için bu yapılar içerisinde olmazsa olmaz olan aksesuarları aşağıda maddeler halinde derledik.

tetay-1669219863

1) Isıtıcılar

Ülkemiz coğrafyasında dört mevsimi bir arada yaşamaktayız. Bu sebepten ötürü yapılar üzerinde izolasyona ekstra olarak özen gösterilmektedir. Bu hususta yapılar sandviç panel teknolojisi ile üretilmektedir. Bu teknolojiyi basit bir dille anlatacak olursak iki panel arasında konumlandırılan izolasyon malzemesi sonucunda panel duvarlar üretilmektedir. Bu duvarlar kullanılarak yapı ortaya çıkmaktadır. Ülkemizde sert kış iklimi yaşayan bölgelerde bulunmaktadır. Bu yapılar bu tarz bölümlere kurulduklarında iç iklimi koruyabilme kapasitesine sahiptir. Fakat bu tarz küçük hacimli yapılarda yapılan iklimlendirme çalışmaları oldukça etkili olur. Çünkü hem izolasyonlu hemde oldukça küçük iç hacme sahiptir. Bu sebepten ötürü bu tarz yapılarda ısıtıcıların bulundurulması gerekmektedir.

2) Soğutucular

Bu tarz yapılarda görev yapan çalışanların yalnızca ısıtıcılara değil, soğutuculara da ihtiyacı olmaktadır. Çünkü bu tarz yapılar oldukça sıcak iklimlere de konumlandırılabilir. Bu sebepten ötürü soğutucu cihazlarda kullanılmalıdır. Bu hususta yapılar üzerinde kullanılan polistren köpük malzemesi ile soğuktan olduğu gibi yapı sıcaktan da korunmaktadır. Böylece yapı içerisindeki iklim maksimum seviyede korunabilmektedir. Keza bu tarz yapıların iç hacimleri küçük olduğundan dolayı oldukça çabuk soğutulabilir, böylece çok fazla elektrik sarfiyatı olmadan iklimlendirme çalışmaları yapılabilir.

3) WC

Bu tarz yapılar içerisinde görev yapan insanlar genellikle memur veya güvenlik görevlisidir. Bu tarz mesleği olan insanlar bulunduğu konumu terk edemezler. Bu sebepten ötürü bu tarz alanlara wc gibi eklentilerin yapılması gerekmektedir. Yapıda wc eklentisi bulunuyorsa kullanıcının sıhhi tesisat döşemesi yapması gerekir. Çünkü wc kullanımından sonra temizliğinin yapılması şarttır. Böylece yapı içerisinde görev yapan görevli, oldukça rahat bir şekilde görevini yerine getirebilir.

4) Elektronik Aletler

Bu tarz yapılar içerisinde görev yapan güvenlik görevlileri, yaklaşık 10 saat ile 12 saat arasında çalışmaktadır. Yaklaşık 12 saat boyunca etrafa bakmak ile zaman geçmez. Bu sebepten ötürü özellikle metropol kabin modelleri içerisinde tablet veya televizyon gibi cihazların bulunması önemlidir. Yapı içerisinde görev yapan çalışanın bir şekilde zamanını verimli geçirmesi adına oldukça önemli bir aksesuar olarak yer alır. Bunların yanı sıra çalışan kitapta okuyabilir, bu da bir seçenek fakat alternatifleri artırmak her zaman iyi olacaktır. Bunların yapılabilmesi için yapıya elektrik tesisatı çekilmiş olması gerekmektedir. Böylece elektrikli cihazların çalıştırılabilmesi mümkün olacaktır.

5) Kettle 

Ülkemizde en çok tüketilen içecek çaydır. Özellikle gece görev yapan bekçi ve güvenlik görevlileri için çay ve kahve vazgeçilmez bir içecektir. Bu açıdan bakıldığında kettle gibi cihazların bu tarz yapılar içerisinde bulunması gerekmektedir. Keza kettle dahil saymış olduğumuz pek çok aksesuarın yapılar içerisinde bulunması olmazsa olmazdır. Sizlerde yalıtımlı ve dayanıklı bu yapılardan birisine sahip olmak isterseniz, müşteri temsilcilerimizle görüşebilirsiniz. 
 

Diğer Yazılar