Panel Kabinler Rüzgara Karşı Dayanıklı mıdır?

Panel Kabinler Rüzgara Karşı Dayanıklı mıdır?
19 Eyl
Paylaş

Son zamanlarda kabinler sadece ülkemizde değil, pek çok Dünya ülkesinde kullanılmaya başlanmıştır. Tüm Dünya’da popüler hale gelmesinin temel sebebi ise gelişen ekonomilerde artık inşaat maliyetlerinin yükselmesi ve güvenlik memurlarının görevini yerine getirebilmesi için daha uygun maliyetli bir çözüm aranmasıdır. 

Kabinler pek çok ihtiyaca çözüm olabilmesi için farklı farklı tasarımlara sahiptir. Örnek olarak depo kabinler, bu tarz kabinlerin amacı bellidir. İçerisinde bir şeyler stoklamak ve ihtiyaç anında depolanan malzeme ve ürünler dışarıya çıkarılarak kullanılmasıdır. Bazı durumlarda bu kabinlerin soğutulması gerekebiliyor. Bu sebepten ötürü içerisine bazı soğutucular kullanıcılar tarafından koyulabiliyor. Bu durumda bozulabilen yiyecekler ve içecekler içeride uzun süre depolanabiliyor. Bu tarz kabinler genellikle farklı bir kabin ile birlikte satın alınıyor.

Kabin ürünleri hafif yapıda ve taşınabilir olduklarından dolayı, rüzgar gibi doğal afetlere karşı dayanıksız olarak nitelendirilir. Fakat sanılanın aksine böyle bir durum söz konusu değildir. Çünkü bu yapılar üretilmeden önce plan üzerinde mühendisler çalışmıştır. Bu sebepten ötürü tüm kabin ürünleri rüzgarlara karşı dayanıklıdır. Kabin üretimleri sırasında sadece rüzgar değil pek çok doğal afete karşı dayanıklılık gösterdiği bilinmektedir. 

Söz konusu kabinler dış tasarım olarak sade görünümündedir bu sebepten ötürü de sağlam olmadıkları düşünülür. Sanılanın aksine kabinlerin duvarları dahil pek çok komponenti düşünülerek kullanılmaktadır. Üretim esnasında gelişen bu sağlamlık önceden yapılan ÜR-GE çalışmaları kapsamında belirlenmiştir. 

Panel Kabinler Yeterince Güvenli Mi?

Kabinlerin güvenlik sistemleri çoğu zaman tartışma konusu olabiliyor fakat kabin üretiminde kullanılan kapılar oldukça güvenlidir. Kabin içerisinde dışarıdan anahtarı olmayan birinin zorlayarak dahi girmesi oldukça zordur. İçeriye girmesi için kapıyı kırması gerekir ki bu durum kabine de büyük zararlar verebilir. Kabin içerisinde görev yapan memur veya güvenlik görevlisi, kabin kapısını içeriden kitlediği takdirde herhangi bir şekilde dışarıdan girmek olanaksızdır. Kabin içerisi, memur veya güvenlik görevlisinin çalışma alanıdır ve içeride çalışan görevlinin izni olmadan kabine girmek yasaktır. 

Panel Kabinlerin İzolasyon Özellikleri

Kabinlerin hepsinde izolasyon çalışmaları yapılmıştır. Sadece kabinlerin görünümleri, konumlandırıldığı alana uyum sağlaması için değiştirilmektedir. Örneğin panel metropol kabin ürünlerimiz daha modern görünüme sahiptir. Fakat hemen hemen tüm kabin ürünlerimiz benzer üretim şekli ile üretilirler.
Kabin duvarları sandviç panel teknolojisi ile üretilmektedir. Sandviç panel teknolojisi sayesinde kabinler oldukça hafif yapıdadır. Sandviç panel teknolojisinin işleyişi, iki panel arasında EPS straforun sıkılması ile oluşmaktadır. Strafor sayesinde duvarlar yalıtkan bir hale gelir. Sandviç panel birbirine geçirilir ve sağlam bir kabin elde edilir. Bu sayede içerisindeki görevli rahatça görevini yerine getirebilir. Bu teknoloji kabinin geneline uygulanır böylece kabin içerisinde iklimlendirme çalışmaları da çok kolay bir şekilde yapılabilir. Yapılan yalıtım çalışmaları tüm kabin ürünlerimizde yapılmaktadır. Sizlerde avantajlarla dolu kabinlerden bir tanesine sahip olmak isterseniz, müşteri temsilcilerimizi arayabilirsiniz.

Diğer Yazılar