Güvenlik ve Bekçi Kabinleri Hakkında Bilinmesi Önemli Bilgiler

Güvenlik ve Bekçi Kabinleri Hakkında Bilinmesi Önemli Bilgiler
19 Eyl
Paylaş

Son yıllarda apartmanların, otoparkların, sitelerin önündeki kabinler oldukça popüler hale gelmiştir. Üretilen güvenlik kabini modellerinde güvenlik görevlisinin veya memurun görevini en iyi şekilde yerine getirmesini sağlamak amacıyla dış etkenlerden ve mevsim koşullardan korunmasını sağlayan araçlardır. 

Bu kabinler daha çok modern mimariye sahip sitelerin önlerinde görülmektedir. Fakat modern iş yerlerinde de bu kabinlere rastlayabiliriz. Kabinler çok hızlı bir şekilde üretilebilir. Bu sebepten ötürü satın almak isteyenlerin kafasında bazı soru işaretleri kalmaktadır. Bizlerde kabin almak isteyen fakat kafasında pek çok soru işareti bulunan tüketiciler için rehber niteliğinde bir makale hazırladık. Modeli ne olursa olsun kabin satın almadan önce aşağıdaki hususlara mutlaka dikkat edin.

1) Kabinlerin üretim şekli

Kabinlerin üretim şekilleri oldukça değişkendir. En ideal üretim şekli ise son teknoloji olan sandviç panel teknolojisidir. Bu teknoloji ile kabinler ağırlıkları bakımından daha hafif oluyorlar fakat deprem ve diğer doğal afetlere daha dayanıklı hale geliyorlar. Sandviç panelin bir diğer özelliği ise sıvı izolasyonu sağlamasıdır. İzolasyon malzemesinin sandviç şeklinde monte edilmesi sayesinde yalıtımı betonarme bir eve göre çok daha iyidir. 

2) Kabinlerde kullanılan izolasyon malzemeleri

Kabinler üretilirken, izolasyon çalışması iki kategoride izlenir ve uygulanır. Birinci kategoride sandviç panelin arasına yerleştirilen EPS strafor kabin içerisindeki iklimi maksimum seviyede korumaktadır. Yalnız bu izolasyon malzemesi sadece kabinin duvarlarında bulunmaktadır. Bu sebepten ötürü çatı malzemesi olarak oldukça yalıtkan bir malzeme olan galvaniz sac kullanılmaktadır. Pencerelerde ise PVC pencereler kullanılmaktadır. Fakat kullanılan pencerelerin açılma tarzı giyotin veya yandan açılır konumdadır. 

3) Kabinlerin satış fiyatı aralığı

Kabinlerin fiyatları belirlenirken, pek çok kıstas göz önünde bulundurulur. İşçilerin maaşı, kiralar, malzeme fiyatları gibi pek çok kıstas göz önünde bulundurulur. Son yıllarda yaşanan ekonomik krizden ötürü inşaat sektöründe çokça kullanılan malzemelerin fiyatları da artış göstermiştir. Fakat kabin fiyatları ekonomik kriz yüzdesine göre değil alıcıların maddi alım gücüne göre belirlenmektedir. Bu hususta Tetay Kabin olarak kar marjını minimum, müşteri memnuniyetini maksimumda tutma prensibimiz bulunmaktadır.

4) Kapı ve pencere kalitesi

Modeli ne olursa olsun, kabin kapı kilit özellikleri kaliteli olmalıdır. Özellikle bekçi kabini gibi güvenlik işleri ile uğraşan görevlinin içeride kendini güvende hissetmesi önem arz etmektedir. Bir kabine anahtarı olmayan dışarıdan birinin zorlayarak içeriye girmesi oldukça zordur. Bu hususta pencerelerde kapalı konumda tutulduğunda oldukça güvenlidir. Pencereler sadece kabin içerisinden açılıp kapanabilir.

5) Kabin modelleri ve amaçları

Dokuz farklı kabin modeli bulunmaktadır. Her birinin amacı farklıdır. Fakat hepsi depreme dayanıklı ve uygun fiyatlıdır. Çoğu kabin ürünü içerisinde bir güvenlik görevlisinin veya bir memurun görev yapması üzerine tasarlanır. Fakat tuvalet olarak kullanılan kabinlerin yanı sıra büfe olarak kullanılan kabinlerde bulunmaktadır. Özel üretim kabinlerde de istediğiniz ölçülerde kabin üretilebilmektedir.

Bu makalemizde de kabinlerin özellikleri ve kabinler hakkında değerli bilgileri sizlerle paylaştık. Sizlerde bir kabin satın almadan önce yukarıdaki kıstaslara dikkat ediniz. Daha fazla bilgi ve teklif almak için müşteri temsilcilerimizle görüşebilirsiniz.

Diğer Yazılar