Metropol Kabin Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Metropol Kabin Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler
19 Eyl
Paylaş

Kabinler, hayatımızdaki hemen hemen her yerde bulunurlar. Kabin üretimi hususunda, lider olan firmamız, kabin seçimi hususunda bazı konulara dikkat çekmek istedik. 

Kabinler bazen sade ve düz mimariye sahipken bazende özellikle metropol kabin modellerimiz şehrin modern yapısına uyum sağlamaktadır. Her ihtiyaca çözüm olabilmesi açısından ise çeşit çeşit ebatlarda üretilmektedir. Değişken mevsim koşullarına ve çevre koşullarına karşı dayanıklıdır. Bunlara ek olarak doğal afetlere karşı da dayanıklılık göstermektedir. 

Avantajlar ile dolu kabin modellerinden satın almaya karar verdiğinizde dikkat etmeniz gereken bir kaç nokta bulunmaktadır. Özellikle ihtiyaçlarınızı karşılayan bir kabin seçmeniz açısından aşağıdaki hususlara dikkat etmeniz gerekmektedir.

1)İhtiyaçlarınızı belirleyin.

Bu sadece kabin değil, herhangi bir ürün alacağınız zamanda ihtiyaçlarınızı somut hale getirmeniz oldukça önemlidir. İhtiyaçlarınızı somut hale getirdiğiniz de bütçenizi de ortaya çıkarmış olacaksınız ve belki de hiç aklınıza gelmeyen eksiklikleri fark edeceksiniz. Bir kabin satın alma hususunda ise yine ihtiyaçlarınızı yazmanız önemlidir.

2) Boyutlarını inceleyin.

Bu kabinlerin boyutları genel olarak 1,70 m2’den başlayarak, 12 m2’ye kadar büyüyebilmektedir. Bu doğrultuda satın aldığınız kabinin kurulacağı alanın boyutları yeterli olmalıdır. Boyut seçerken öncelikle belirlemeniz gereken, kabin içerisinde görev yapacak maksimum kişi sayısıdır. Bu kişi sayısı bazında kabin boyutlarını belirlemeniz gerekmektedir.

3) Kurulacağı alanın mimarisine uygun mu?

Kabin yapılar, sade tasarımlı da olabilmekte modern tasarımlı da olabilmektedir. Bu hususta sizler kabin satın almadan önce kabinin kurulacağı alanı incelemeniz gerekmektedir. Özellikle site gibi alanlarda kurulum sağlanacak ise, sitenin genel mimarisini bozmayan bir kabin modeli seçilmelidir. Kurulacağı alana uyum sağlayabilen bir kabin bulamadıysanız bu da dert değil. Özel projelendirme seçeneği ile aklınızda bulunan kabin modellerini üretebilmekteyiz. 

4) Renk seçimine önem verin.

Renk seçimi özellikle kabin satın alınırken yanlış yapılan bir husus oluyor. Yine bir site örneği üzerinden ilerleyecek olursak, kabinlerde renk seçimi yapılırken sitenin hakim olduğu bir renk olmasına özen gösterin. Aksi halde kabinler ekstra bir yapıymış gibi duracaktır. Fakat sizler renk uyumuna özen göstererek bir kabin satın aldığınızda, kabinler oldukça estetik duruyor ve mimari dokuya uyum sağlıyor.

5) Yalıtım özelliklerini inceleyin.

Kabinlerde yalıtım olmadığını düşünen bazı insanlar bulunduğu için bu konuşu ele almak istedik. Kabinlerde içeride görev yapan memurun soğuktan veya aşırı sıcaklardan etkilenmeden görevini yapabilmesi için önemlidir. Bu sebepten ötürü panel metropol kabin modellerinde ve tüm modellerimizde Dünya’daki en iyi yalıtım malzemelerinden birisi kullanılmaktadır. O malzemenin ismi EPS strafordur. Bu adın açılımı ise epspanded polistrendir. Bu kabinler sandviç panel ile üretildiği için yalıtım malzemesi sandviç panelin arasında kullanılmaktadır. Böylece kabin içerisinde maksimum seviyede yalıtım sağlanmaktadır. Sandviç panel hafif olması ile ünlüdür. Fakat hafifliğinin yanı sıra oldukça sağlamdır. Çevreye karşı duyarlı olup, geri dönüştürülebilir malzemeler arasında yer almaktadır.

6) Fiyat araştırması yapın.

Fiyat her zaman için satın alma öncesi problem olmaktadır. Fakat fiyat sadece ürünü satın almaz. Bu satın almış olduğunuz her şey için mevcuttur. Fiyat kaliteyi satın alır. Üretici markanın kalitesini satın alırken, fiyatı markaya göre değerlendirmelisiniz. Bu sebepten ötürü gerekirse kabinlerin üretildiği yerlere gidip görmelisiniz. 

Böylece kabin satın almadan önce bilmeniz gereken bazı hususları ele almış olduk. Sizlerde kabin seçimi veya satın alımı yapmadan önce yukarıdaki hususlara dikkat ederek kabin seçiminizi yapabilirsiniz. Bu yolda rehber olacağını düşündüğümüzden, üretmiş olduğumuz kabin modellerimizi web sitemiz aracılığı ile inceleyebilirsiniz.

Diğer Yazılar