Kabinleri Konumlandırırken Dikkat Etmeniz Gereken 3 Altın Kural

Kabinleri Konumlandırırken Dikkat Etmeniz Gereken 3 Altın Kural
21 Haz
Paylaş

Taşınabilir yapılar birçok sektörde yaygın olarak kullanılan ve müşteri deneyimini etkileyen önemli bir unsurdur. Bu kapsamda panel metropol kullanımı da oldukça yaygındır. Ancak doğru bir yapı konumlandırması, müşterilerinizin rahatlamasını sağlarken işletmenizin verimliliğini artırabilir. Doğru bir şekilde konumlandırmak, müşteri memnuniyetini ve işletme verimliliğini artırır. Trafik akışı, mahremiyet, erişilebilirlik, aydınlatma, havalandırma, gürültü ve işlevsellik gibi faktörleri göz önünde bulundurarak yapıyı düzenlemek önemlidir. İşte bu yapıları konumlandırırken dikkate almanız gereken 6 altın kural aşağıdaki gibidir.

  • Aydınlatma ve Havalandırma

Bu yapılar doğru bir şekilde aydınlatılması ve havalandırılması, müşterilerinizin rahat etmelerini sağlar. Yeterli doğal ışığın sağlandığı bir yer seçmeye çalışın. Eğer doğal ışık mümkün değilse, uygun aydınlatma sistemleri kullanmak gerekmektedir. Aynı şekilde, iyi bir havalandırma sistemiyle yapının havası taze ve ferah tutulmalıdır.

  • Yalıtım

Bu yapıların yalıtımı oldukça önemlidir. Çünkü ülkemiz dört mevsimi bir arada yaşayabilen bir coğrafyaya sahiptir. Bu kapsamda aynı gün Erzurum’da kar yağarken, İzmir’de çok güneşli bir gün bulunabilir. Bu kapsamda bu yapılar sandviç panel teknolojisi ile üretilmektedir. Bu teknoloji sayesinde bu yapılar ülkemizin dört bir yanında konumlandırılabilir.

  • İşlevselliği Göz Önünde Bulundurun.

Bu tarz yapıların konumlandırılmasında işlevselliği dikkate almak önemlidir. Örneğin, bir apartman veya site önlerine konumlandırılabilir. Özellikle güvenlik geçişleri sağlanabilecek yerlere konumlandırılabilir. Aynı şekilde, bir otobüs terminalinde bu yapılar peronlara ve diğer hizmet alanlarına yakın bir şekilde konumlandırarak kullanıcı deneyimini iyileştirebilirsiniz.

Kabinlerin En Çok Kullanıldığı 5 Alan

Bu tarz taşınabilir yapılar birçok farklı sektörde yaygın olarak kullanılan çok yönlü ve kullanışlı alanlardır. İster ticari işletmelerde olsun, ister halka açık yerlerde veya kişisel kullanımlarda birçok farklı amaç için tercih edilmektedir.  Bu yapıların kullanım alanları oldukça geniştir. Otellerden spor merkezlerine, hastanelerden alışveriş merkezlerine kadar birçok farklı sektörde 150x210 panel metropol kabin modelleri tercih edilmektedir. Bu yapılar kullanıcıların konforunu ve mahremiyetini sağlamanın yanı sıra, işletmelerin verimliliğini artırır. Bu alanlarda yapının doğru ve etkili bir şekilde kullanılması, müşteri memnuniyetini ve işletme başarısını olumlu yönde etkileyebilir. İşte bu yapıların en çok kullanıldığı 5 alan aşağıdaki gibidir.

  • Apartmanlar

Apartmanlar bu yapıların en yaygın olarak kullanıldığı alanlardan biridir. Özellikle site alanlarında bu tarz yapılar oldukça fazla kullanılır. Çünkü temel amaç güvenlik noktası oluşturmaktır. Böylece güvenlik görevlisi görevini en iyi şekilde yerine getirirken, sadece site sakinlerinin siteye girişi sağlanacaktır.

  • Spor Salonları

Spor salonları ve fitness merkezleri, bireylerin egzersiz yaparken özel bir alana ihtiyaç duyduğu yerlerdir. Bu nedenle, soyunma odaları, duş ve kıyafet değiştirme alanları gibi alanlar sağlanır. Ayrıca bu yapılar sporculara rahatlık ve gizlilik sunar. Kapalı salonlarda değil de daha çok halka açık salonlarda bu tarz bir kullanım görülmektedir.

  • Havalimanları ve İstasyonlar

Havalimanları ve istasyonlar gibi yoğun ve kalabalık alanlarda, yapıların kullanımı önemlidir. Bunların yanında bekçi ve güvenlik görevlilerinin görev yapabileceği yapılarda bu alanlarda oldukça fazla kullanılmaktadır.

  • Hastaneler ve Sağlık Merkezleri

Hastaneler ve sağlık merkezleri önlerinde daima bu yapılardan görmekteyiz. Bu alanların özellikle korunması gerekmektedir. Çünkü doktorlara olan şiddetin etkisi her geçen gün artmaktadır ve doktorlar bu kapsamda bir güvenliğe ihtiyaç duymaktadır.

  • İşyerleri

Bu tarz taşınabilir yapılar işyerlerinde de sıklıkla kullanılan alanlardır. Özellikle plaza tarzı işyerlerinde güvenlik noktası oluşturmak için kullanılabilmektedir. Nitekim bazı işyerlerinde güvenlik önem arz etmektedir. Bunların yanında işyerlerinde daima pahada ağır bilgi veya ürünler bulunmaktadır. Bu sebeple her zaman güvenliğe ihtiyaç duyulmaktadır. 

Diğer Yazılar