Güvenlik ve Bekçi Kabini Fiyatları Hakkında En Güncel Bilgiler

Paylaş

Son zamanlarda otoparkların önünde, bazı şantiye alanlarının etrafında ve çoğu sitenin önünde görmeye alışkın olduğumuz güvenlik kabini çeşitleri pek çok yönden kullanıcısına faydalar sağlamaktadır. Faydalar arasında en önemli olanları ise fiyatlardır. Günümüzde dünya genelinde yaşanan ekonomik buhranlar sebebiyle betonarme olarak inşa edilen yapıların fiyatları oldukça yükselmiştir. Çünkü üretim maliyetleri yükselmiştir. Taşınabilir olan bu yapılardan yaptırmak isteyenler ise alternatif olarak yönelmişler ve uygun fiyatlarından ötürü satın almışlardır. Öte yandan bu yapılar içerisinde bir güvenlik görevlisi veya bir memurun, dış çevre ve sert mevsim koşullarından etkilenmeden görevini en iyi şekilde yerine getirmesini sağlayan araçlardır. Bu yapılar nasıl olabiliyor da uygun fiyata satılabiliyor? Bunu iki madde halinde açıklayalım.

1) Kabinlerin Fiyatlarını Etkileyen Ebat Çeşitliliği

Bu tarz yapılar, inşaat teknolojisinin geldiği son nokta olarak nitelendirilir. Çünkü bu yapılar taşınabilir, bu yüzden arsa özgürlüğü sağlar. Genellikle şantiyelerde kullanılan bu tarz yapılar farklı bir şantiyeye taşınarak kullanılabilir. Bu durum sizleri sürekli gelişen inşaat maliyetlerinden kurtarabilir. 

Bu yapılar pek çok farklı ebatlar bazında üretilmektedir. Bu çeşitliliğin ana sebebi farklı ihtiyaçlara da çözüm olması yönündedir. Belirlenen standart ebatlar ise üreticilerin yaptığı ÜR-GE çalışmaları sonucunda elde edilen veriler sonucunda gelişmiştir. ÜR-GE çalışmalarında pek çok üretici gözlenmiş ve analiz edilmiştir. Üretimde yapılan çoğu hata giderildiği için bu yapılar daha uygun fiyatlı ve daha dayanıklı olmuştur. Ebat çeşitliliğinin etkisinde AR-GE çalışmaları sonucunda elde edilen veriler de bulunmaktadır. Çünkü yapılan AR-GE çalışmalarında insanların ihtiyaçları da analiz edilmiş ve insanların ve markaların ihtiyaçları sonrasında standardize edilmiştir. Bunların yanı sıra kullanıcıların ve diğer insanların yorumları ve şikayetlerinin de bu modellerin çıkmasında büyük katkısı vardır. Toplanan veriler ışığında yapıların, ebat çeşitlilikleri ve mimari çeşitlilikleri ortaya çıkmıştır.

guvenlik-kabini-cesitleri-1669048242

2) İklimlendirme Fiyatlarını Etkileyen Yalıtım Çalışmaları

Bu yapıların dış ve iç mimarileri, dayanıklılık özellikleri kadar iç iklimlendirme avantajları da önemlidir. Bu yapılarda yapılan yalıtım çalışmaları da yapı fiyatını avantajlı hale getirmektedir. Bu yapılar, sandviç panel teknolojisi ile üretilmektedir. Sandviç panel teknolojisi de yine ÜR-GE çalışmaları kapsamında toplanan veriler sonucunda bulunmuştur. Sandviç panel ismini, gerçekten bir sandviç şeklinde olmasından alır. İki panel arasında EPS strafor sıkılması ile elde edilir. Kullanılan strafor sayesinde bekçi kabini içerisindeki yalıtım oldukça etkili bir şekilde sağlanmış olur. Strafor, dünya genelinde kullanılan bir yalıtım malzemesidir. oldukça etkili bir yalıtım sağladığı için hemen hemen her yerde kullanılmaktadır. 

Yalıtım konusunda ülkemizin iklim çeşitliliğine baktığımızda çok önemli olduğunu görmekteyiz. Çünkü ülkemizin batı kesimi oldukça sıcak ve kurak bir iklime sahip iken, kuzey kesimi her mevsim yağışlı ve sert kar yağışlı bir iklime sahiptir. Böyle iklim çeşitliliği bulunan bir coğrafyada yalıtım çalışmaları önem arz etmektedir. Tetay Kabin, olarak bizler bu sektörde lider konumundayız. Çünkü dayanıklı yapıları uygun fiyatlar ile sunarak müşterilerimizin memnuniyetini en üst seviyeye taşımaktayız. Sizlerde üretmiş olduğumuz yapılardan satın almak isterseniz müşteri temsilcilerimizle görüşebilirsiniz.

Diğer Yazılar