Güvenlik Kabinlerinin Ömrü Ortalama Ne Kadar?

Güvenlik Kabinlerinin Ömrü Ortalama Ne Kadar?
19 Eyl
Paylaş

Güvenlik kabinleri, son yıllarda uygun fiyatları ve sade mimarisiyle oldukça popüler hale gelmiştir. Özellikle gayrimenkul projeleri yürüten markalar bu kabinlerden tercih ederek, pek çok projede kullanmaktadır.

Bu kabinlerin genel olarak kullanım amaçlarına baktığımızda, bir güvenlik kabini bir güvenlik görevlisinin, sert iklim ve çevre koşullarından etkilenmeden görevini yerine getirmesini sağlayan yapılar olduklarını görmekteyiz. Hal böyle olunca bu yapılara kaliteli malzemeler ile yalıtım çalışmaları yapılmıştır. Böylece bu kabinler yurdumuzun hemen hemen her yerinde kullanılabilir hale gelmiştir.

Bir kabinin kullanım ömrü çok sorulan sorular arasındadır. Bir kabine spesifik bir ömür biçmek oldukça zordur. Çünkü bu kabinler pek çok amaç doğrultusunda kullanıldıkları için kullanıma bağlı olarak ömürleri değişebilmektedir. Bu kullanmış olduğunuz hemen hemen her ürün için geçerlidir. 

Güvenlik Kabinleri Soğuğa Karşı Dayanıklı mı?

Bu kabinler ülkemizin dört bir yanında kullanılmaktadır. Ülkemize coğrafi olarak baktığımızda bölge bölge iklim koşullarının değiştiğini görmekteyiz. Karadeniz bölgesinde çok fazla yağış olurken, Ege ve Akdeniz bölgesinde ise çok fazla sıcaklık olduğunu görürüz. Doğu ve Güneydoğu bölgelerimizde ise kış mevsiminin sert geçtiği görülmektedir. 

Bu iklim çeşitliliği içerisinde bu kabinlerde hem sıvı, hem de ses ve ısı yalıtımı olmak zorundadır. Bu yapılar sandviç panel teknolojisi ile üretildikleri için yalıtım malzemesi de sandviç panel içerisindedir. Bu malzeme ise EPS strafordur. Bu malzeme Dünya’nın pek çok yerinde yapılarda kullanılmaktadır. Oldukça kaliteli bir yalıtım malzemesidir. 

Yalıtım çalışmaları sadece bu malzeme ile son bulmaz. Yalıtım çalışması kabinin tüm yapısını kapsamaktadır. Bu sebepten ötürü de pencereler, kabin duvarlarında yapılan yalıtım çalışmalarına destek olmaktadır. Pencereler yana açılır pencereler olabildiği gibi giyotin pencerelerde olabilmektedir. 

Güvenlik Kabinlerinin Genel Özellikleri Nelerdir?

Bu kabinler, pek çok amaç doğrultusunda kullanıldıkları için ÜR-GE çalışmaları kapsamında belirlenen boyutlar çerçevesinde üretilmektedir. Bunların yanı sıra özel projelendirme seçenekleri de mevcuttur. ÜR-GE çalışmalarında belirlenen diğer hususlar ise, diğer üreticilerin yaptıkları hatalardır. Bu hatalar giderilerek, mükemmel kabin seçenekleri doğmuştur.

ÜR-GE çalışmalarının yanı sıra bir takım AR-GE çalışmaları da yürütülmüştür. Bu çalışmalar kapsamında kabin tüketicilerinin istekleri ve ihtiyaçları analiz edilmiş ve sonucunda sandviç panel teknoloji geliştirilmiştir. Bu teknoloji sayesinde bu kabinler yurdumuzun her yerinde kullanılmaktadır.

Güvenlik Kabinlerinin Fiyatları Ne Kadar?

Son yıllarda birçok sebepten ötürü piyasa dengeleri değişmektedir. Bu durum en çok inşaat sektöründe yaşandığı için de betonarme kabinler tarihe karışmıştır. Sektördeki köklü tecrübemiz sayesinde bekçi kabini modelleri oldukça hızlı üretilmesinin yanı sıra oldukça da uygun fiyatlıdır. Fiyat seçenekleri modelden modele değişkenlik göstermektedir. Boyutları arttıkça fiyatlarda doğru orantılı olarak değişmektedir. Bu kabinlerin fiyatları belirlenirken, kabin tüketicilerinin de bütçeleri göz önünde bulundurulmuştur. 

Böylece sizler ile kabinlerin dayanıklılık özelliklerinin nereden geldiğini inceledik. Fiyat belirken daima düşük kar marjı, yüksek müşteri memnuniyeti prensibimizi korumaktayız. Sizlerde bu kabinlerden birine sahip olmak isterseniz, müşteri temsilcilerimiz ile görüşebilirsiniz.

Diğer Yazılar